Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się coś jeszcze. Odnośnie mojego wpisu pic rel. Gość, z którym rozmawiałem dzisiaj powiedział, że amerykanie przegrali w afganistanie, że stany to bez wojen by się zapadły, że żadnej wojny nie wygrały itd. A ja na to, że w sumie druga wojne wygrali, a on, ze to byli oczywiscie rosjanie, a nie amerykanie xD
Nie wiedzialem, ze to rosjanie walczyli z japoncami, w afryce, we Francji, w Belgii, w Holandii itd xD

Boli ich ta Ameryka. Dupka piecze i tylko sie to nasila. Znakomicie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #rosja #ukraina #wojna #francja
S.....t - Przypomniało mi się coś jeszcze. Odnośnie mojego wpisu pic rel. Gość, z któ...

źródło: Screenshot_2023-05-26-19-28-14-039-edit_com.android.chrome

Pobierz
  • 17
@ScholarsHut: tak wygrali z japońcami, że zrzucili bomby atomowe na 2 miasta pełne cywili.

W Vietnami też im nie poszło. Inne zbrodnie wojenne też im się przydarzyły i potem tuszowanie sprawy https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Mỹ_Lai

Na Kubie też w plecy.

w Europie nie walczyli w pojedynkę z niemcami, więc nie jest to indywidualne zwycięstwo. Równie dobrze można powiedzieć, że to rosjanie wygrali bo napierali od wschodu i to w pojedynkę, a nie z
@ScholarsHut: widzę, chyba od niedawna zacząłeś się interesować historią bo wypalasz z dupy hurr durr o życiu za komuny. Przypominasz mi mnie jak za małolata dowiedziałem się, że ruskie wyzwolenie to była tak naprawdę okupacja.

Prześledź sobie ruchy wojsk w okresie 2 wojny światowej i zobaczysz jak ruscy wyparli niemców z europy wschodniej aż pod Berlin. Znacznie się przyczynili do uwolnienia nas od nazizmu i okupili to milionami ofiar.
@nozyczkisieodezwa: Uwolnili nas xD Czyli jak dwie osoby cie napadna i jedna po fakcie pobije ta druga i jeszcze od nas za to korzysci bedzie czerpac, to znaczy, ze nam pomogla. xDDDDD
Oni nikogo nie uwolnili od nazizmu. Oni walczyli dla siebie. Na miejscu Hitlera zrobiliby to samo, bo oni zrobili to samo, na poczatki wojny paktem Ribbentrop-Molotov tylko potem Hitler sie na nich wypial. Ruscy byli tacy sami jak nazisci.
@ScholarsHut:

Ale coz, tak to jest z dysonansem poznawczym.

Ciekawy masz sposób dyskusji.
Nie, nie tylko to ale celowo nie wchodzę w taką dyskusję. Spotkałeś jakiegoś gościa i przedstawiasz swój punkt widzenia na tej podstawie. I przestawiasz to na 65 milionowy kraj.
A Amerykanów nikt zbytnio w Europie nie lubi (poza Polska aktualnie oczywiście)
@PiotrFr: > I przestawiasz to na 65 milionowy kraj.

A to nieprawda, że Francja jest czerwona? U nas kontrkandydat na prezydenta nie miał jawnych powiązań z Rosją i Putinem. Wystarczy posłuchać LCI chociażby i się dowiesz jakie nastawienie mają do wojny na Ukrainie.

A Amerykanów nikt zbytnio w Europie nie lubi (poza Polska aktualnie oczywiście)


Oprocz: Litwy, Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii i nie wiadomo ilu jeszcze państw. Wydaje mi sie, ze
@nozyczkisieodezwa:
Według szacunków rosyjskich historyków do ZSRR wysłano 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m² tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego[2]. Dostawy 142 tys. t stali, 13,8 tys. t niklu i 16,9 tys. t koncentratu molibdenu pozwoliły ZSRR
@Soniakowski: https://histmag.org/Amerykanie-zatrudniaja-nazistow-czyli-operacja-Paperclip-23572

ale to jak już piszesz o pieniądzach to pisz dokładnie ;)
„Sprzedał amerykańskiemu magnatowi prasowemu Williamowi Randolphowi Hearstowi trzy artykuły, w których Hitler nakreślił cele i metody NSDAP. Pieniądze Hearsta pozwoliły na wykorzystywanie reprezentacyjnego hotelu Kaiserhof w centrum Berlina jako kwatery NSDAP w stolicy Niemiec.„

„ Dwunasty kanclerz Republiki Weimarskiej (w kryzysowych latach 1930-1932) Heinrich Brüning z katolickiej Partii Centrum napisał w pamiętnikach, że już od 1923 roku. Hitler
@nozyczkisieodezwa: Historyk podkreśla, że zarówno w obecnej armii rosyjskiej, a wcześniej radzieckiej, a nawet carskiej, rzuca się w oczy podejście do żołnierza, który traktowany jest — niczym w słynnym powiedzeniu Stalina — jak statystyka. — Panuje zasada "u nas ludu mnogo", możemy więc szafować krwią, bo znajdą się kolejni. Szczególnie było to widać w Armii Czerwonej, która walczyła w nowoczesnej, masowej wojnie. Nawet gdy wygrywała, ponosiła ogromne straty. Krwią żołnierzy po