Wpis z mikrobloga

@Returned rozumiesz czlowieku, ze to gówno z Wołyniem siedzi w obu narodach tak bardzo, ze rozwiązanie tego to będzie dlugi proces? A takie teksty jak ten wyzej to maly ale jednak krok w dobra strone?

Czy może jesteś dzieckiem w piaskownicy rzucjacym kozami w rówieśników?
@urwis69: Pamięć historyczna, pamięć przodków motywuje rosjan do mordowania ukraińców i odwrotnie, pamięć przodków u Ukraińców powoduje, że chcą bronić swojego kraju.

Ja tam wolę żyć ze świadomością, że oni już nie żyją i mają to w dupie. Jak się będziemy tak spuszczać to skończymy w okopach pod berlinem.
Apeluje o spokój, rozsądek i zaprzestania promowania wartości historycznych ponad własne zdrowie, bo nikt z nas nie jest gotowy umierać za nieżyjących
@urwis69: nie wiem o co dokladnie Ci chodzi. Ja tylko mowie, ze bym nie przepraszal za cos, czego nie zrobilem. Z twgo co wiem, ich aktualni oficjele I obywatele nie brali udzialu w rzezi wolynskiej. To tyle.
@urwis69: Ja zawsze do sytuacji na Wołyniu szczególnie po ostatnich wydarzeniach podchodzę na swój sposób.
My Polacy wiemy jaka była prawda. Mozna znalezc na to setki roznych dowodow. Nie mniej jednak nie jestesmy w stanie siebie postawic w tych czasach w ktorych te tragiczne wydarzenia mialy miejsce. To byly ciezkie czasy dla calego kontynentu. To byly bardzo biedne czas w swiecie pograzonym wojną, strachem. Ukraincy zostali zmanipulowani, chcieli w cos wierzyc
@urwis69: ale przecież Ukraińcy odkąd powstała Ukraina zawsze tak mydlą bez sensu i nic z tego nie wynika, bo nie może wyniknąć. Prawda jest taka, że jedyną dużą organizacją w historii współczesnej, która walczyła o niepodległą Ukrainę była UPA - organizacja antysemicka, szowinistyczna, rasistowska, nacjonalistyczna, ksenofobiczna, socjalistyczna a bardzo duża część jej działaczy to były naprawdę chore #!$%@?.

Przez dekady ta organizacja i nazwiska działaczy urosły do rangi symbolów i legend,
@LifeReboot do twojego przydlugiego wpisu odnosi sie moj pierwszy komentarz w calej rozciągłości. "Nihdy nie przeproszo! reeee"
Nic nie jest definitywne, a temat jest na tyle trudny, ze bedzie to trwalo. Wazny krok zostal wykonany tym wystąpieniem. Wszystko to jest dlugi proces. Kto tego nie rozumie to, to jest albo mociwoda kacap albo zwykly idiota.

Swoja droga, ciekawe ilu ci przodkow na Wolyniu zginelo.