Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień, kolejne znalezisko mające stygmatyzować osoby trans jako odgórnie zaburzone, popełniające samobójstwa z samego faktu bycia trans. To nic, że raport mówi o tym, że przyczyny takiego stanu mają miejsce własnie w tym stygmatyzowaniu, warto pyknąć tag bekazlewactwa żeby przyciągnąć uwagę troglodytów, którzy w komentarzach się cieszą z tragedii.

Napisałem tam komentarz, nie będę spamować dwa razy, można zobaczyć tu:
https://wykop.pl/link/7110507/ponad-50-transseksualnej-mlodziezy-w-usa-rozwazalo-w-tym-roku-samobojstwo-eng/komentarz/116667577/podejrzewam-ze-raport-jest-tu-wrzucony-w-celu-demonizowania-ale-on-pokazuje-cos-zupelnie-innego-cytuje-in-california-the-most-populous-state-which-rec

#bekazprawakow #neuropa #lgbt #bekazkatoli
ziumbalapl - Kolejny dzień, kolejne znalezisko mające stygmatyzować osoby trans jako ...

źródło: 19238292323

Pobierz
  • 66
badania "potwierdzające" skuteczność tranzycji nie są zbyt obiektywne jak inne badania medyczne


@Izanagi013: A potrafisz konkretniej? Daj przykład takiego badania i konkretnie przytocz metodologiczne problemy, inaczej to tylko "tak mi sie wydaje".

nie są to badania długo terminowe i umniejszają lub ignorują negatywne skutki, takie jak bezpłodność i trwałe okaleczenie, skutki decyzji których niepełnoletni nigdy nie powinni podejmować


Cóż, tranzycja nie musi być medyczna/chirurgiczna, no i należy wziąć pod uwagę, że
wielokrotnie już dyskutowałem na tym portalu jak was,l tęczowych było tu więcej - to nie ma sensu. Żyj w tej swojej zmyślonej bańce


@Nie_bo_ty: Było od razu napisać "zmyslam", byłoby szybciej - jeżeli nie chcesz dyskutowac, to proszę żebyś mnie tu już nie wołał, szkoda czasu czytać takie jałowe pierdy.
Czy nazwanie mężczyzny udającego kobietę mężczyzną, to stygmatyzowanie?


@Flypho: Jak można udawać identyfikację płciową? Co to znaczy "udawać mężczyznę"? Nie rozumiem.
WHO zalicza transseksualizm jako zaburzenia seksualne.


@MalowanyPtak: Absolutnie nie:

ICD-11 has redefined gender identity-related health, replacing outdated diagnostic categories like ICD-10’s “transsexualism” and “gender identity disorder of children” with “gender incongruence of adolescence and adulthood” and “gender incongruence of childhood”, respectively. Gender incongruence has been moved out of the “Mental and behavioural disorders” chapter and into the new “Conditions related to sexual health” chapter. This reflects current knowledge that trans-related and
Ale mężczyzna to nie identyfikacja płciowa, tylko samiec człowieka.


@Flypho: Mężczyzna to osoba, która identyfikuje się z cechami lokalnie pojmowanymi jako męskie i chce być postrzegany jako plec meska. Samiec człowieka to pojęcie biologiczne. Gender to nie to samo co sex. Ile można to wałkować?
@ziumbalapl
Chce być postrzegany, ale wszyscy widzą że jest innej płci. Ja to widzę, ty to widzisz i niedowidząca babcia też to widzi. Wszyscy widzimy słonia w pokoju, ja tylko pytam czy można o nim mówić na głos czy jest to już stygmatyzowanie.
Chce być postrzegany, ale wszyscy widzą że jest innej płci


@Flypho: Dam przykład transkobiety:
https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-QETt-4qo2-PiXe_niemiecki-top-model-zwyciezczyni-modelka-transgender-alex-mariah-664x442-nocrop.jpg

Twój "argument" to kaleka. Jeżeli nie chcesz żeby transkobieta wykształciła mocno męskie cechy, to należy tranzycję zacząć w miarę wcześnie (tzn. przyjmować blokery, potem podjac decyzje co dalej).

Ja to widzę, ty to widzisz i niedowidząca babcia też to widzi.


Nie za bardzo wiem co odpisać na taki pierd - w końcu osoby transplciowe wygladaja roznie.
@ziumbalapl
Zaryzykuję stwierdzenie, że dymorfizm płciowy wśród Azjatów z dalekiego wschodu jest najmniejszy ze wszystkich ras na Ziemi. Na pewno mniejszy niż wśród Europejczykow. I Azjaci nie mają najmniejszego problemu, żeby odróżnić ladyboya od kobiety. Ja miałem taki problem, ale lokalsi widzieli mężczyznę już z daleka - w szerokości barków, w sposobie poruszania się. I transseksualizm nie jest w ich kulturze niczym nowym, istnieje od 700 lat i przez 700 lat nic