Wpis z mikrobloga

@kuncfot: Bo przy fakturze lub całości kontraktu jeśli kwota jest >15.000, to firma zlecająca nie będzie mogła zakwalifikować faktury jako KUP.
@HeloELo Może nie wyświetlasz się na białej liście bo w CEiDG wrzuciłeś rachunek prywatny? Należy koniecznie założyć rachunek firmowy(z rachunkiem pomocniczym VAT) złożyć CEIFG-1 aktualizując rachunek bankowy na nowy, i po 2-3 dniach roboczy h będziesz zaktualizowany.

Jeśli masz tam faktycznie rachunek firmowy, to czekasz dość długo, ale skontaktuj się
@Wilhelm_Zdobywca: @kuncfot: Chodzi o to, że chciałem coś kupić i potem sprzedać i podpisałem umowę, ale aby to kupić potrzebuje przejść walidację VIES VAT u dostawcy i tutaj jest problem. Myślałem ze to trwa tydzień 2 max a tutaj 3 tydzień i nikt nic nie wie. Dostałem tylko informację, że oni nie maja obowiązku mnie informować, jeżeli wniosek odrzucą :) A pani odpowiedzialna za to jest na urlopie.
@HeloELo: No to kurde peszek. Ja bym zadzwonił dosłownie z ryjem do tego urzędu i poprosił #!$%@?ł tego kto odbierze telefon.
Paniusia na urlopie ma zastępstwo, albo koleżankę w pokoju. Jak będą umywać rączki prosisz o kontakt z przełożonym.

Swoją drogą jeżeli masz dobry kontakt ze sprzedawcą przedstawiasz mu jak wygląda sytuacja. Zasadniczo on nie musi widzieć Cię w vies żeby wystawić Ci z 0%. Zgłosić możesz się wstecznie.
@PfefferWerfer: Z tym miesiącem to jest gdzieś ustawowo ? Właśnie pojawił się wpis trwało to 25 dni. Oni celowo czekają cały miesiąc ? Czytałem, że w niektórych miastach na drugi dzień wystawiają, ale nie mogłem się doszukać informacji ile maja czasu regulaminowo.
@HeloELo: Doczytałem i miesiąc był do końca 2016, a od 01.01.2017 nie mają na to terminu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz jest tylko bezterminowe "po dokonaniu weryfikacji"

Eksperci przyznają, że wydłużenie terminu to efekt zmian wprowadzonych do przepisów od 1 stycznia 2017 r. Wcześniej organy miały 1-2 miesiące na rejestrację, dziś nie ma maksymalnego terminu, zwykle przyjmują więc, że mają trzy miesiące.


Rejestracja do VAT – zgodnie