Wpis z mikrobloga

Jak rozlokować jednostki zewnętrzne i wewnętrzne w nowym mieszkaniu? Chcę doprowadzić kable do jednostek zewnętrznych na etapie zmian lokatorskich. Myślę czy robic multisplita (oznaczenie na czerwono) czy 2 osobne jednostki (kolor zielony). Multisplit niby oszczędzi trochę miejsca i jest tańszy w eksploatacji, ale może bardziej komplikować montaż. Jak jest z bruzdowaniem ścian pod rurki i jaka musi być minimalna grubość ściany? W rozlokowaniu jednostek z multi oznaczonym na czerwono ściana ma 8 cm grubości, więc tutaj trzeba robić korytka? W przypadku bez multisplita (kolor zielony) mamy grubsze ściany (>=18cm) i chyba nie byłoby problemu z bruzdowaniem? Warto by było pociągnąć odpływ skroplin z zielonej JW2 aż do kuchni (jakieś 4m, ew. przesunąć JW2 w głąb mieszkania). Czy u was można prowadzić korytka na zewnątrz w obrębie balkonu? Jednostka zewnętrzna nie może być przymocowana do elewacji, ale na temat korytek niestety nie uzyskałem informacji.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #klimatyzacja
3PiO7 - Jak rozlokować jednostki zewnętrzne i wewnętrzne w nowym mieszkaniu? Chcę dop...

źródło: klima

Pobierz
  • 3
@3PiO7: Zrób multisplita, ale JW1 daj tam, gdzie dla jednostki pojedynczej (kolor zielony). Prowadzenie korytek po elewacji to nie jest żaden problem, nie pytaj nikogo o zgodę, a ewentualnie pomaluj korytko na kolor elewacji. Skropliny od JW1 od razu pionowo w dół, a przewody gazowe i elektryczne w korytku nad oknem przy suficie. Co do JW2, to daj ją na ścianę nad kanapą, wtedy unikasz w ogóle korytek w domu. Lepszy
@3PiO7: rób multisplita, zawsze to tylko jedna jednostka na zewnątrz. Ja miałem w wymaganiach od administratora, że jednostka zewnetrzna nie może być powieszona na elewacji, a musi stać oraz wewnątrz lokalowe odprowadzenie skroplin. Jeśli nie masz tego drugiego warunku to możesz iść w rozwiązanie z wiaderkiem, ale będzie to upierdliwe - kolejna rzecz o której trzeba pamiętać codziennie. Co do bruzd to w ścianie się nie wypowiem, u mnie w 10cm