Wpis z mikrobloga

normalni ludzie kiedy dowiadują się o pojęciu antynatalizm:

- doczytują o co chodzi w temacie
- śledzą historie tej idei
- badają jej merytoryczne podstawy
- zastanawiają się nad spójnością logiczna założeń tak jak autor filmiku, chociaż przyznaje ze sam antynatalista nie jest:

https://youtu.be/whmI3wAmXQI

wykopki gdy dowiadują się o antynatalizmie:

- filozofia przegrywow
- jak Ci źle to się zabij
- ludzie są szczęśliwi...

dlatego nie wiem czy na poziomie wykopu rozmowa o tym temacie ma sens..

#antynatalizm
  • 12
  • Odpowiedz
@galek: antynatalisci rozpowszechniajacy antynatalizm na wykopie:
- ty natalisto szkodniku, nie rozpleniaj się
- jesteś zbrodniarzem jeśli masz dzieci
- jesteś zwierzęciem, ameba jeśli popierasz rodzicielstwo
I tak dalej. Fakt, piękny prolog aż się chce zgłębiać te myśli.
  • Odpowiedz
- ty natalisto szkodniku, nie rozpleniaj się


@ciemnienie: poproszę źródło

jesteś zbrodniarzem jeśli masz dzieci


@ciemnienie: tutaj również

jesteś zwierzęciem, ameba jeśli popierasz rodzicielstwo


@ciemnienie: tutaj również kłamiesz więc chętnie zobaczyłbym fikołki i na temat źródła tego
  • Odpowiedz
- ty natalisto szkodniku, nie rozpleniaj się


Nigdy nie widziałem podobnego tekstu tutaj.

- jesteś zbrodniarzem jeśli masz dzieci


Też nie kojarzę, aczkolwiek na pewno ktoś nazwał kiedyś narzucanie komuś zaistnienia zbrodnią. Natomiast nie oznacza to od razu nazywania rodzica zbrodniarzem, dlatego, że o ile można ocenić moralnie samo tworzenie nowego życia to nie można mieć "pretensji" do ludzi za ich zachowanie na głębszym, oskarżycielskim poziomie, ponieważ wolna wola nie istnieje.

-
  • Odpowiedz
pojęciu antynatalizm


@galek: no ale o czym tu rozmawiać? Kolejna oświeceniowa sekta. Jak przetrwa kilkaset lat lub zdobędzie jakąś sensowną grupę wyznawców to można będzie się tym interesować. Na razie to niszowa religia dla ponowoczesnych znudzonych julek i ciekawostka do pisania doktoratu z socjologii.
  • Odpowiedz
nie jest religia


@P35YM1574: szkodliwie społecznym, kreującym się na intelektualny ruchem zastępujący julkom klepanie pacierza. Dobrze wpisujący się w styl życia bez zobowiązań i normalizujący go przed społeczeństwem jako dobry i moralny porządek świata. Oświeceniowa sekta/religia to moim zdaniem bardzo dobre streszczenie na potrzeby portalu z obrazkami.

pogląd etyczny jest starszy niż chrześcijaństwo


@P35YM1574: łączenie go z myślą starożytną to jak wywodzenie szlachty od sarmatów. Fajna historia założycielska w której
  • Odpowiedz
@andrej2:

Coś czuję, że dla ciebie każdy objaw myślenia to "oświeceniowa sekta". Często wypowiadasz się na tematy, na które w ogóle nie szukałeś i nie weryfikowałeś informacji? Wystarczy nawet zwykła wikipedia, żebyś zobaczył jak daleko od prawdy jesteś.
  • Odpowiedz
@P35YM1574: no tak się składa że szukałem i weryfikowałem. Swoją drogą niezły fikoł pisać o weryfikowaniu informacji i polecaniu w kolejnym zdaniu Wikipedii jako źródła. Po odfiltrowaniu wszelakich górnolotnych hasełek zostaje z tego antynatalizmu to co napisałem. Gdyby te same wartości głosił ksiądz w szkole to te same postępowe julki płakałyby o faszyzmie. Spokojnie, to nic złego, jedni mają Korwina inni antynatalizm ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@andrej2: Czyli informacje na anglojęzycznej wikipedii o historii antynatalizmu są fałszywe? Na pewno są niekompletne, ale podałem najprostszą dla ciebie stronkę, bo filmy i książki to raczej za dużo i nie chciałem cię przestraszyć. Nie odfiltrowałeś niczego, bo nie znasz żadnych założeń antynatalizmu i żadnego nazwiska fiozofa lub pisarza poruszającego zgadnienia antynatalizmu. Ale jeśli znasz to napisz z czym konkretnie się nie zgadzasz i dlaczego.
  • Odpowiedz
@galek: czysty egoizm. Natale mają zwierzęcy popęd do przekazania materiału genetycznego i to jest silniejsze od nich dlatego żadnych logicznych procesów myślowych tam nie uświadczysz. Co najwyżej zostaniesz zrugany bo stajesz na drodze pierwotnego żywiołu, a on nie bierze jeńców. Nie bez powodu nauka nazywa to zjawisko samolubnym genem.
  • Odpowiedz