Wpis z mikrobloga

Kurczak w glazurze, pyszka, polecam ()
Całość ma 575 kcal, 46 g białka, 10 g tłuszczy, 82 g węglowodanów

Potrzebne składniki:
Sos :
- 15 g sos sojowy
- 1 łyżka octu ryżowego (ja akurat miałam jabłkowy i też git)
- 20 g keczupu
- 5 g miodu/ syropu
- paster imbiru pokrojonego w kosteczkę
- 1 ząbek czosnku, przeciśniętego przez praskę

Kurczak :
- 150 g fileta z piersi z kurczaka (udko też super)
- 10 g mąki ziemniaczanej
- przyprawy: pieprz, papryka, zioła
- 5 g oliwy z oliwek

Warzywa :
- 60 g marchew
- 40 papryka
- 40 g por
- 40 g kapusta biała
- 50 g brukselka
nie trzeba się trzymać 1:1 

Do podania :
- 60 g ryżu
- 3 g sezamu
- zielona cebulka

Sposób przygotowania:
1. Ryż ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
2. Kurczaka pokrój w kostkę, dopraw i wymieszaj w mące. Podsmaż na złocisto na rozgrzanej patelni z oliwą. Odstaw na bok
3. Warzywa pokrój w słupki, szybko przesmaż na patelni po kurczaku, tak aby nadal zachowały kolor i chrupkość. Daj do miski z ryżem.
4. Na patelnie wlej dobrze wymieszane składniki na sos, podgrzej delikatnie, jeżeli będzie zbyt gęste można dodać łyżkę wody z gotowania ryżu. Dodaj kurczaka i dokładnie obtocz w glazurze, delikatnie podsmaż.
5. Wyłóż na talerz z warzywami i ryżem, posyp sezamem i zieloną cebulką.

#gotujzwykopem #kuchennerewolucje #rozowawkuchni #dieta #zdrowakobita #silownia #odchudzanie #redukcja #mirkokoksy
natlly22 - Kurczak w glazurze, pyszka, polecam (。◕‿‿◕。)
Całość ma 575 kcal, 46 g biał...

źródło: IMG_1169

Pobierz
  • 11
@Wizun jak sie uwijasz to kurczaka i warzywa przygotujesz w trakcie gotowania ryżu ;D warzywa nie musza być w słupki można je szybko w plasterki pociachać. Ja tez zwlekałam, bo nie byłam przekonana do sosu z imbirem, ale odkąd spróbowałam tak gotuje przynajmniej dwa razy w tygodniu. Super sposób na zjedzenie duzej ilosci warzyw :D
@natlly22: z jedzeniem nie mam probelmu, ale danie wygląda zajebiście, tylko ja jestem leń xD Zrobi się pewnie szybko, ale jak tylko sobie wyobrażam sprzątanie po sobie to mnie skręca.
@Wizun dobra wymówka nie jest zła xdd 1 garnek po ryżu, 1 patelnia, deska, nóż i miseczka do wymieszania najpierw kurczaka w mące a później sosu xD ale rozumiem, mój niebieski ma tak samo