Wpis z mikrobloga

@Krupier: A - skrzyżowanie równorzędne, zasada prawej ręki
B - jadący na wprost, tu jest jakiś wyjazd z posesji (krawężnik, wjazd zaznaczony ciemną kostką)
  • Odpowiedz
@Krupier to nie jest żaden wyjazd z posesji a druga nie jest droga gruntowa tam jest kostka, także nie ma w tym wypadku włączania się do ruchu.
według mnie ten na miodowej na pierwszeństwo, przed strefa jest znak drogi z pierwszeństwem a nie znalazłem nigdzie przepisu, który mówi o tym, że strefa ograniczonej predkosci odwołuje pierwszeństwo.

https://arslege.pl/strefa-ograniczonej-predkosci/k1026/a69105/
krucjan - @Krupier to nie jest żaden wyjazd z posesji a druga nie jest droga gruntowa...

źródło: temp_file.png6522426292604383246

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier jeżeli droga jest oznaczona znakiem b-1 to jest ona częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu. Każdy pojazd wyjeżdżający z tej drogi musi ustąpić pierwszeństwa jadącym ul. Miodową
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol a znajdziesz konkretnie taki przepis? bo ja znalazłem tylko taka wzmiankę w artykule na portalu motoryzacyjnym bez żadnego aktu prawnego i sam go też nie znalazłem. na wałach masz na każdym skrzyżowaniu w strefie znaki określające pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@krucjan bo jeśli droga jest z pierwszeństwem to druga musi mieć ustap bo skąd typ z prawej ma wiedziec że nie ma pierwszeństwa? z kolei te drogi z prawej nie mają trójkątów bo w strefie tempo 30 nie należy ich stawiać. trójkąt jest dopiero bodajże od himalajskiej czy alpejskieh. więc przed strefa powinno być d2 żeby wszystko było ok
  • Odpowiedz
@krucjan: ok, wygląda jakby brakowało d2 albo a7 bo z tej ulicy z boku nie ma żadnej informacji, że Miodowa jest to droga z pierwszeństwem
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol ale możesz podać konkretny zapis prawny który mówi, że nie powinno być takich znaków w strefie?

jeśli strefa nie odwołuje pierwszeństwa to faktycznie skrzyżowanie jest źle oznaczone bo powinien tam być znak ustąp pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
@Kabel na to wygląda, chyba że faktycznie jest jakiś przepis który odwołuje pierwszeństwo w strefie ograniczonej predkosci, to wtedy jest wszystko okej i ten z prawej ma pierwszeństwo. ja takiego przepisu nie znalazłem więc jeśli go faktycznie nie ma to jest dokładnie jak mówisz, błędnie oznakowane
  • Odpowiedz