Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam jak najtańszego sposobu żeby poprawić wydajność komputera pod względem renderowania video i obróbki grafiki - mój już niemiłosiernie zamula, a niestety ale mam inne wydatki więc nie mogę szaleć z forsą.
Obecnie mam: i5 2500k, 12gb ddr3, gtx1050 3gb i płyta H61M-P31 (G3)

Podejrzewam, że najsensowniejszym wyjściem byłoby kupienie używanej płyty pod ddr4 już z procesorem i kupno np. używanych 4x8gb ramu - ale ktoś z Was może polecić jakąś sensowną płytę główną? Parę lat już nie obserwuje rynku i jestem mocno do tyłu :D Albo jakieś Wasze sugestie co można zrobić?

I tak, niestety im taniej tym lepiej - używek się nie boję bo całe życie lecę na używanych sprzętach.

#komputery #skladaniekompa #grafikakomputerowa #pcmasterrace
  • 21
  • Odpowiedz
  • 1
@SwiatWedlugAndrzeja: nawet nie wiedziałem że podzespoły tak potaniały mówiąc szczerze.

Za ten zestaw gość chce 600zł, w zasadzie ideał dla mnie a już serio dobija mnie mój własny komp, szczególnie że zaczęła się dziać jakaś niezła jazda z portami USB także najwyższa pora złomować
  • Odpowiedz
@bkwas: Kolega niżej dobrze mówi. R5 3600 kupiłem za 300 zł. Płytę na AM4 dostaniesz do 200 zł. Używany RAM jest tani.
Totalnie od biedy to za 200 zł Ryzen 7 2700 (8 rdzeni, nie wiem na czym ciśnie twój render).
  • Odpowiedz
  • 0
@BornToDie69: @10129 Przejrzałem allegro i olx'a - rzeczywiście mniej więcej 800zł jest realne.

Ale znalazłem opcję która chyba będzie dla mnie jeszcze lepsza i jest idealnie pomiędzy:
płyta MSI B450M PRO-M2 AM4 + Ryzen 5 2600 za ~ 500zł.
Do tego ram kupię 2x16gb i na chwile musi wystarczyć.

A w dalszej przyszłości procek do zmiany i będzie pięknie :D
Gdyby nie walka o każdą złotówkę przy wymianie kompa to w
  • Odpowiedz
@bkwas: Na tą płytę możesz wrzucić potem Ryzen 5800x3D i masz już kompa całkowicie aktualnego, ciągnącego wszystko nawet RTX 4090 :D . Albo nawet jakieś 5600 jak kiedyś dorwiesz w używkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@BornToDie69: będę działać wieczorem : D

Kurde, już zapomniałem że lubię składać komputery i takie przeglądanie sprzętu nie wiem czemu sprawia mi przyjemność xD

Dzięki Mirku!
  • Odpowiedz
@bkwas Ja to więcej składam i kombinuje niż kupuje xd Chociaż sam po taniości złożyłem B350 + R5 3600 i śmiga wszystko na tym

Ramów szukaj taktowanych 3000+ Mhz. Im więcej tym lepiej dla Ryzena
  • Odpowiedz