Wpis z mikrobloga

Oho, już wpis skasowany, bo ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, więc powtórzę jeszcze raz.

Jeśli dla Ukraińców wystarczającym usprawiedliwieniem dla dokonanego przez nich ludobójstwa na Wołyniu jest to, że byli źle traktowani przez władze sanacyjne, to jestem gotowy usprawiedliwić rosyjskie mordy w Buczy, bo to ten sam poziom moralności.

I uprzedzając odpowiedź jednego ze znanych Ukraińców na wykopie, że jestem "wołyniakiem". Próbujesz mnie kolego tym obrazić? lepiej się pilnuj, bo ktoś może Cię kiedyś nazwać buczakiem.

Ja nie twierdzę, że nie należy pomagać Ukrainie z powodu ich stosunku do wydarzeń na Wołyniu. Ja twierdzę, że z powodu ich lekceważącego podejścia do ludobójstwa trzeba ponownie zastanowić się nad naszymi relacjami, bo może nie mamy do czynienia z narodem, który ceni sobie sprawiedliwość i prawa człowieka i pasuje do zachodniej cywilizacji jak pięść do nosa.

#ukraina
  • 21
Jeśli dla Ukraińców wystarczającym usprawiedliwieniem dla dokonanego przez nich ludobójstwa na Wołyniu jest to, że byli źle traktowani przez władze sanacyjne, to jestem gotowy usprawiedliwić rosyjskie mordy w Buczy, bo to ten sam poziom moralności.


@h3lloya: Ale kogo to obchodzi co ty sobie myślisz i uznajesz? XD
@h3lloya: powiem Ci tak: Jeśli sąsiadowi pali się mieszkanie to mu się pomaga a nie wypomina, że nie oddał 2kg cukru. To co wyprawiają tutaj "wołyniacy" a dokładniej po prostu zwykłe ruskie trole i pożyteczni idioci jest niczym innym jak żądaniem oddania cukru zamiast przyniesienia wiadra wody i jeszcze jak nawoływanie do pozostałych sąsiadów, że on jest zły bo cukru nie oddał więc niech się pali... Pali się mieszkanie sąsiada, obok
Ciebie pewnie nie, ale myślę, że wiele osób uważa podobnie jak ja. Jak widać nawet polskie władze oczekują takich przeprosin


@h3lloya: no fajna taka polityka wymuszeń. Sąsiad jest w potrzebie, ludzie giną, więc rasowy dyplomata w tych warunkach będzie wymuszał przeprosiny, które łączą się z pewnymi kontrowersjami u sąsiada. U sąsiada, u którego niemożliwym jest teraz przeprowadzenie jakiejkolwiek debaty publicznej, czy procesu rewizji historycznej. Świetny pomysł, żeby rozwiązywać stare waśnie z
no to szkoda, że nie pomyśleli o tym wcześniej, a przecież mieli okazję, ale dla nich to nigdy nie jest odpowiedni czas na przeproszenie za ludobójstwo


@h3lloya: no szkoda, że nasi dyplomaci nie robili absolutnie nic w tym temacie w warunkach pokoju. Tym bardziej szkoda, że się durnie teraz z tym obudzili, chociaż powinni być świadomi, że to jest kwestia problematyczna i wymagająca pewnego procesu w samej Ukrainie. Procesu, którego w
powiem Ci tak: Jeśli sąsiadowi pali się mieszkanie to mu się pomaga a nie wypomina, że nie oddał 2kg cukru. To co wyprawiają tutaj "wołyniacy" a dokładniej po prostu zwykłe ruskie trole i pożyteczni idioci jest niczym innym jak żądaniem oddania cukru zamiast przyniesienia wiadra wody i jeszcze jak nawoływanie do pozostałych sąsiadów, że on jest zły bo cukru nie oddał więc niech się pali...


@krisip: chyba nie do końca trafione
o mu się pomaga a nie wypomina, że nie oddał 2kg cukru


@krisip: Fajne porównanie. Raczej ten sąsiad nie ma nic wspólnego z cukrem, bo jego dziad zabił naszego wujka, a on dziś co roku świętuje urodziny dziada i nazywa go bohaterem.
powiem Ci tak: Jeśli sąsiadowi pali się mieszkanie to mu się pomaga a nie wypomina, że nie oddał 2kg cukru.


@krisip: Serio ty właśnie powtórzyłeś tę kretyńską analogię Lisa? xDDD

Porównywanie ludobójstwa do 2 kg cukru xDDD. Może lepiej spróbuj z "nie wypomina się, że zgwałcił i zamordował twoją córkę" - zobaczymy, czy wtedy ta cudowna analogia ma wciąż tyle samo sensu.
które łączą się z pewnymi kontrowersjami u sąsiada


@missioncritical: Jakimi kontrowersjami? Przecież ludobójstwo na Wołyniu jest udokumentowane i niepodważalne, gdzie tu miejsce na kontrowersje?

Ty myślisz, że tu chodzi o "przepraszam" z ust Zelenskiego?


Tak.

Przecież oni są uczeni o tych swoich bohaterach, na tym opierają swoją tożsamość narodową.


Podczas obecnej wojny wytwarzają im się nowi bohaterowie, którzy mogą zastąpić im tych z UPA.
Jakimi kontrowersjami? Przecież ludobójstwo na Wołyniu jest udokumentowane i niepodważalne, gdzie tu miejsce na kontrowersje?


@mroznykasztan: takimi, że ich wersja historii różni się od naszej i byli uczeni czegoś innego. Jak kiedyś dorośniesz, to dowiesz się, że w wielu miejscach historia nie jest obiektywna. Czasami ktoś się myli, czasami mylą się wszyscy, a czasem jest pewien konsensus, choć nie znamy wszystkich milczących faktów. W retrospekcji łatwo jest wszystko łączyć i układać.