Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że moje największe marzenie zmieni się z "chcę zostać znanym naukowcem" na "chcę dostać pracę na chłodni za minimalną"
Jakby ktoś mi to powiedział 10 lat temu, to bym go wyśmiał, że to niemożliwe, ale bzdury opowiadasz, na pewno coś w przyszłości osiągnę i będę tym mitycznym "kimś", a jednak, znajduję się teraz w dokładnie takim punkcie, którego całe życie się bałem i robiłem wszystko, żeby tak nie skończyć
Okazało się, że przez ten cały czas tylko się oszukiwałem, zresztą nie tylko ja, oszukiwali mnie wszyscy wokół - nauczyciele, rodzice, rodzina powtarzając w kółko, że jestem zdolny i inteligentny
Trzeba to w końcu przyznać - nie, nie jestem i nigdy nie byłem, człowiek zdolny i inteligentny nigdy nie doprowadziłby się do takiego stanu
Jestem głupią nieporadną pierdołą - oto kim jestem, byłem i będę, koniec z obłudą, koniec z kłamstwami, trzeba to zaakceptować i na tym opierać swoje dalsze życiowe decyzje - na prawdzie, nie na oszustwie
#przegryw ##!$%@? #przemyslenia #zycie
  • 26
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: bardzo prawdziwe. W szkole średniej nauczyciel wyśmiał mnie jak powiedziałem, że nie planuję iść na studia. Rodzice niemal siłą zmusili mnie do podjęcia nauki na wyższej uczelni. Na studiach wszyscy wmawiali aby się nie poddawać, bo jest full dobrej roboty, wystarczy tylko dotrwać do końca. Człowiek był "grzeczny", słuchał mądrzejszych i łykał wszystko jak żaba muł. Dziś dumnie mogę powiedzieć że jestem nikim, za to mam świstki z wyższej uczelni.
  • Odpowiedz
  • 6
@Szumrzeczny Bycie "kimś" w głównej mierze zależy od włożonej pracy. Poczytaj biografie naukowców, bogatych przedsiębiorców, osób, które są lub były "kimś". Wszystkie te osoby łączy jedna wspólna cecha: ogromna pracowitość - zwłaszcza na początku drogi na szczyt. Bycie inteligentną osobą nie oznacza, że z marszu zostaniesz "kimś" przecież w Mensie oprócz naukowców i biznesmenów są też np. pracownicy stacji benzynowych. Życie nie jest ani proste ani sprawiedliwe. Musisz znaleźć jakąś branże, do
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: Niekoniecznie. Może faktycznie nie jesteś inteligentny, ale nawet jeśli jesteś to nie oznacza to, że musi ci się wszystko samo udać, bo inteligencja sama by cię pokierowała. Możesz być inteligentny i możesz być też bezużyteczny albo zwyczajnie nie znaleźć dla siebie miejsca i zajęcia.
Nemayu - @Szumrzeczny: Niekoniecznie. Może faktycznie nie jesteś inteligentny, ale na...
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny bzdury pleciesz, Panie! Wiesz ilu nieinteligentnych lub malo zdolnych ludzi odnosi sukcesy?
Błagam Cię, nie zamykaj się w tym myśleniu, bo to tylko przejściowe. Wyznaczaj sobie małe cele i po kolei je realizuj. Jesteś wartościowym człowiekiem, który ma teraz gorszy moment.
Zbadaj się tez pod kątem depresji, bo u mężczyzn może siedzieć długo ukryta, a potem niespodziewanie przywalić patelnia.
Trzymam kciuki za Ciebie ☀️
  • Odpowiedz
@tyrytyty:

ilu jest takich ludzi? #!$%@?. Inteligencja i sumienność przewidują w prosty sposób sukces zawodowy i ogólny poziom wyników życiowych.


Więcej niż byś się spodziewał. Ty wymieniłeś jeszcze sumienność, a można dodać kreatywność, umiejętności interpersonalne, zdrowie psychiczne, znajomości, chęci, podejście do życia, itd.
Dlatego śmieją się z członkostwa w MENSA, że zapisują się tam dziwaki, których jedyna wartość to wysokie IQ.
Znajdź badanie inteligentnych, ale bez uwzględniania sumienności - wtedy to
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Jakoś dostosowywali ten wykres. Z tego obrazka nie wynika jak, ale śmiało można założyć, że osoby o których mówię zostały w jakiś sposób zmarginalizowane - pominięte, aby wykres się zgadzał. Nawet na wykresie ich nie chcieli xD

Gdy próbują i im się udaje to wygląda to tak jak na wykresie. Jednak nie wszystkim się udaje. Są tacy, którym się zupełnie nie udaje.
Nemayu - @tyrytyty: Jakoś dostosowywali ten wykres. Z tego obrazka nie wynika jak, al...

źródło: image_2023-05-21_170027816

Pobierz
  • Odpowiedz
Więcej niż byś się spodziewał


@Nemayu: tzn ilu konkretnie xD

można dodać kreatywność


kreatywność to otwartość na doświadczenia z big5 + do pewnego poziomu iq koreluje z inteligencją (osoba ze 115 IQ będzie prawie na pewno bardziej kreatywna od kogoś z 85 IQ, ale osoba ze 140 IQ nie musi być postrzegana za bardziej kreatywną od osoby ze 120 IQ)

umiejętności interpersonalne


nazywamy to osobowością (ekstrawersja)

zdrowie psychiczne


nazywamy to w
tyrytyty - > Więcej niż byś się spodziewał

@Nemayu: tzn ilu konkretnie xD
  można do...

źródło: img

Pobierz
  • Odpowiedz
Z tego obrazka nie wynika jak, ale śmiało można założyć, że osoby o których mówię zostały w jakiś sposób zmarginalizowane - pominięte, aby wykres się zgadzał. Nawet na wykresie ich nie chcieli xD


@Nemayu: mogłeś od razu napisać że nie masz pojęcia o statystyce, od razu by było wiadomo że nie ma sensu odpisywać

Jakoś dostosowywali ten wykres


wielka tajemnica, miliony pytań bez odpowiedzi - midwit zastanawiający się czym jest kontrolowanie
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: Masz tu fun-fact na pocieszenie: Dziewczyny kręcące dupami na OF zarabiają często wielokrotnie więcej, niż nobliści, którzy rozwiązali problemy ważne dla całej ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz