Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że moje największe marzenie zmieni się z "chcę zostać znanym naukowcem" na "chcę dostać pracę na chłodni za minimalną"
Jakby ktoś mi to powiedział 10 lat temu, to bym go wyśmiał, że to niemożliwe, ale bzdury opowiadasz, na pewno coś w przyszłości osiągnę i będę tym mitycznym "kimś", a jednak, znajduję się teraz w dokładnie takim punkcie, którego całe życie się bałem i robiłem wszystko, żeby tak nie skończyć
Okazało się, że przez ten cały czas tylko się oszukiwałem, zresztą nie tylko ja, oszukiwali mnie wszyscy wokół - nauczyciele, rodzice, rodzina powtarzając w kółko, że jestem zdolny i inteligentny
Trzeba to w końcu przyznać - nie, nie jestem i nigdy nie byłem, człowiek zdolny i inteligentny nigdy nie doprowadziłby się do takiego stanu
Jestem głupią nieporadną pierdołą - oto kim jestem, byłem i będę, koniec z obłudą, koniec z kłamstwami, trzeba to zaakceptować i na tym opierać swoje dalsze życiowe decyzje - na prawdzie, nie na oszustwie
#przegryw #s----------e #przemyslenia #zycie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tyrytyty: Nadal inteligencji nie posiada się w ilości. Samo wyrażenie czegoś liczbą nie oznacza, że można powiedzieć ile. Inteligentnym jest się bardziej lub mniej, a nie ma się jej więcej lub mniej. Poprawianie kogoś z takiego powodu, a do tego błędnie to już małostkowość i tyle.

Nie musisz mi mówić jak coś nazywamy inaczej. Zwłaszcza jeśli nazywasz to źle. Zupełnie to niepotrzebne. Umiejętności interpersonalne to nie jest osobowość, zdrowie psychiczne, to też nie jest osobowość i nie wyraża się w w większości przez neurotyczność. Dalej szkoda mi czasu.

Inteligencję trzeba przedstawić w odniesieniu do kogoś. Tak to
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Pytasz ile konkretnie?
To nie ma znaczenia.
Czy takie osoby istnieją? Tak. Czy OP może być taką osobą? Tak. Nic więcej nie potrzeba.
Może interesują go szanse, ale szanse niczego w jego sytuacji nie zmieniają.
  • Odpowiedz
@Theo_Y: Jeśli serce i rozum podpowiadają żeby dać se spokój, to i rady innych na nic się przydadzą. Ale jeśli masz na siebie jakiś pomysł, ale z grzeczności posłuchasz mądrzejszych to też mało kiedy na tym skorzystasz.
  • Odpowiedz