Wpis z mikrobloga

Ostatnio wpadło mi jedno mieszkanie w oko. Sprawdziłem wpisy w księdze wieczystej i teraz mam kilka pytań jak się zapatrywać na pewne rzeczy i czy są one dyskwalifikujące. Przykładowo. pierwsza sprawa - ilość pomieszczeń w mieszkaniu i księgach nie jest zgodna. Mieszkanie posiada jedno dodatkowe pomieszczenie gospodarcze niewystępujące w księgach. Druga sprawa w dziale trzecim widnieje roszczenie: "ROSZCZENIE DOTYCHCZASOWEGO WŁAŚCICIELA GRUNTU O OPŁATĘ PRZEKSZTAŁCENIOWĄ". Ostatnią rzeczą która mnie zastanawia jest fakt hipoteki w czwartym rozdziale. Z punktu widzenia kupującego powoduje do jakieś znaczne utrudnienia?

#ksiegiwieczyste #nieruchomosci
  • 4
  • Odpowiedz
@deczqq może ktoś robił remont i wydzielił pomieszczenie gospodarcze. a o opłatę przekształcenniową nie ma co się martwić bo teraz 1/2 mieszkań ma ten wpis, bo zmieniło się prawo i wieczyste użytkowanie zostało zamienione na pełne prawo własności oczywiście za opłatą na rzecz miasta itp. ja tak miałem. Płacisz te 300-400 zł rocznie przez ileś tam lat albo jednorazowo kilka tysięcy z bonifikatą
  • Odpowiedz
@domestos-z-szaletu: @statystyczny_yt @deczqq
Opłata przekształceniowa często ma poteżne rabaty. W Poznaniu na określnych osiedlach to było o ile pamiętam 1200 PLN.
@domestos-z-szaletu Co do niezgdoośći pomieszczeń z KW - dużo banków na to nie daje kredytów. Około połowa. Więc trzeba dobrze bank wybrać. I pamiętaj, jeśli byś sprzedawał to w przyszłości a klient kredytowy, problem wróci ponownie.
  • Odpowiedz