Wpis z mikrobloga

@Orage ostatnio w Nowym Jorku gościu drugiego udusił duszeniem zza pleców, więc może nie jest takie useless XD na pewno pomoże w kontroli, ale co, mam gościowi założyć kimure albo omoplate i wysłać to od razu do szpitala? no pls
  • Odpowiedz
  • 0
@Makavlani: Z rękawicą też ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja nie twierdzę, że bjj 1 na 1 nie działa, wręcz przeciwnie, uważam tylko, że w przypadku napadu jest niewystarczające
  • Odpowiedz
@Orage: Jak jest jakaś awantura w ciasnym pomieszczeniu typu klub, jakiś bar/pub, to nie wiem jak to BJJ ma się niby sprawdzić. Z Tejtem natomiast nie zgodzę się co do kwestii nóg, bo są przedłużeniem rąk i jak masz mocne umięśnione łydy, to jak #!$%@? komuś takiego lowa, to go łamiesz normalnie und legalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Makavlani: Dlaczego nie ma? 1 na 1 przewracacz delikwenta łapiąc go za kolana, siadasz na klatę i ładujesz z góry pięścią. Tate ma słuszność co do nóg, próbując kopnąć łatwo się wywrócić
  • Odpowiedz
@Orage moze dlatego, że w 90% szkół BJJ nie uczą w ogole stójki ( ͡º ͜ʖ͡º) - tak sam trenuje ta piekna sztuke walki, ale jak nie nabędziesz chociaż podstaw zapasów to krucho.

Żeby kogoś dosiąść i nawalać trzeba go najpierw obalić.
  • Odpowiedz
@Orage no ale zasady judo premiują obalenie. Jak zrobisz to tak ze przeciwnikowi oderwa sie nogi od maty i poleci na plecy to jest koniec meczu. W BJJ obalenie jest punktowane po prostu, jest opcja a nie koniecznoscia - tak naprawdę nie trzeba obalac, mozna "wciagnac do gardy" czyli usiąść a osoba stojaca ma obowiazek do ciebie zejsc do parteru.
  • Odpowiedz
O skutecznosci BJJ w walce mozemy sie dowiedziec obserwujac gale MMA ilu parterowcow tam wygrywa.
Moim skromnym zdaniem dla zwyklego szaraczka BJJ jest najlepszym sposobem na obrone przed nieznajaca sztuk walki agresywna osoba - mozna bezpiecznie i skutecznie obezwladnic przeciwnika bez pozniejszych konsekwencji w sadzie za pobicie. Do tego BJJ jest bardzo wymagajace fizycznie, wiec kondycja, sila i pewnosc siebie po pewnym czasie tez mocno zyskuja.
Jednakze...
Samo BJJ nie wystarczy jezeli
  • Odpowiedz