Wpis z mikrobloga

Hej Mircy i Mirabelki, takie pytanie, czy ktoś reklamował mandat w apcoa?
Byliśmy w Klifie w Gdyni na zakupach (nietutejsi), zaparkowaliśmy na zewnątrz, jak 10 lat temu... a tu parking płatny. Znaków jest tam tyle, że teraz aż głupio, że nie zauważyliśmy... no, ale też nie szukaliśmy takiej informacji...
Pierwsze 3h są tam bezpłatne, no ale kwitka nie mieliśmy za szybą.
Jak najlepiej zgłoscić taką reklamację? Zakupy robiliśmy, więc kwitki dodam, Rejestracja samochodu też spoza rejonu, czy coś jeszcze może pomóc?
#kiciochpyta #motoryzacja #apcoa #prawo
  • 14
  • 0
@Patryk4: Może źle się wyraziłam, wezwanie do zapłaty czy coś... nie mam kwitów przed sobą.., ale jutro mogę mieć zdjęcia, żeby pomóc Rodzicom w złożeniu reklamacji.
  • 0
P.S. Czy niezapłacenie tego jest wtedy kierowane do sądu? Czy coś? Czy myślicie, że warto zgrać teraz nagrania z kamerki w samochodzie, żeby mieć dowód, kiedy tam zaparkowaliśmy?
Czy niezapłacenie tego jest wtedy kierowane do sądu?


@nic_to: a duża to kwota?

Czy myślicie, że warto zgrać teraz nagrania z kamerki w samochodzie, żeby mieć dowód, kiedy tam zaparkowaliśmy?


@nic_to: lepiej zgrać może się przyda, a jak nie to usuniesz.
  • 0
@Patryk4: 95 zł, no niemała, a ze zgraniem to... kupiłam tacie kamerkę, jeszcze nie zgrywał nigdy... no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Niestety cała reklamację teraz mogę pomagać tylko im zdalnie, albo jak mi prześlą pliki... Rodzice prawie 70 lat...
Pierwsze 3h są tam bezpłatne, no ale kwitka nie mieliśmy za szybą.

Jak najlepiej zgłoscić taką reklamację? Zakupy robiliśmy, więc kwitki dodam, Rejestracja samochodu też spoza rejonu, czy coś jeszcze może pomóc?


@nic_to: miałem taką sytuację: kwit kupiony (i to na dwa tygodnie), tylko mi go zdmuchło z szyby jak zamykałem drzwi.

Reklamacja negatywna: nie wystarczy mieć kwit, regulamin mówi że musi być za szybą i kropka.

Odwoływać się jak najbardziej
  • 0
@finix2206: Odrzucili reklamację. Tata się nie odwoływał i zapłacił:( Niestety nie widziałam ich odpowiedzi i nie dał mi znać od razu, bo pewnie bym kombinowała coś. Przy okazji dowiedziałam się, że brat ma takie 2 "mandaty". Nie zapłacił i nic się nie dzieje.