Wpis z mikrobloga

Trochę nie rozumiem tej całej narracji w kwestii Żydów i Polaków ale i ogólnie narodowości.
Czy ja mam coś do przeciętnego Żyda z Izraela? Nie.
Czy przeciętny Żyd z Izraela ma coś do przeciętnego Polaka? Pewnie nie.

Problem polega w mediach/rządach, które uparcie starają się nas szczuć przeciwko sobie, a to, że to działa to dla mnie fenomen. W Polsce było bardzo dużo Żydów przed wojną nie dlatego, że byliśmy źli, okrutni i nietolerancyjni tylko wręcz przeciwnie! To, że ich wyznanie było inne od chrześcijaństwa nie oznacza, że byli gorsi czy lepsi. Byli to Polacy "innego" niż dominująca religia w kraju i tyle. Umierali podczas wojny tak samo jak Polacy, byli torturowani tak samo, mamy kawał wspólnej historii i zamiast nauczać z tego, że warto pomagać, wspierać się itd. to ciągle wypominamy sobie brudy... Jest też masa bohaterów po obu stronach o których nigdy nie usłyszymy, nigdy nie przeczytamy bo po prostu zginęli pomagając sobie wzajemnie.

Łatwo pisać wszystko z pełnym brzuchem zza monitora ale podczas 6 letniej wojny w której mogłeś dostać kulkę za nic to nadal BOHATERZY ryzykowali swoje życie, żeby ratować kogoś innego. Czy ja bym ratował innego Polaka/Czecha/Żyda/(wpisz dowolną narodowość nawet Niemca) ryzykując życie swoje i najbliższych...? Nie wiem.

Tak samo nasz rząd szczuje nas latami przeciwko Niemcom, Rosji, Białorusi i UE ale liże dupę Ukrainie i USA (chociaż ekonomicznie powinno być odwrotnie ale żyjemy w czasach, gdzie emocje > rozum), a potem zdziwienie, że Niemcy nie mają do nas szacunku, Rosjanie dowalają nam w umowach, Białoruski reżim sabotuje naszą granicę, a UE nas poucza. To samo robi rząd Izraelski przeciwko nam i wiele wykopków robi "pikachuface.jpg", że jak im się to udało, nie widząc, że u nas też to działa w stosunku do innych krajów. Łatwiej zawsze rządzić i rozmawiać o tematach zastępczych, a w szczególności zrzucać negatywną energię na obce kraje/nacje tak jak robiła to polityka propagandowa III Rzeszy, niż skupić się na rzeczach poważnych. Także zacznijcie w końcu myśleć bo ja wiecznie żył nie będę ~ Testo

#izrael #holocaust #przemysleniazdupy #historia #zydzi
Pobierz tbhilt - Trochę nie rozumiem tej całej narracji w kwestii Żydów i Polaków ale i ogóln...
źródło: SDGDFH
  • 4
@tbhilt: Ciekawy tekst. Ja bym jeszcze cos dodal (jesli mozna).

Zazwyczaj to jest tk ze nie lubi sie kogos kto sie kreuje na lepszego I jeszcze roi to w sposob ostentacyjny.
Ruskie to wiadomo "Wielka rosja, my jestesmy mocerstwem a wszyscy inni sa zli"
Hamburgery pewno uwazaja sie za lepszych ale tego az tak nie pokazuja.
Polacy? Wiecznie pokrzydzezni przez historie i sasiadow, trzeba im wspolczuc i przymykac oko jak sa
@tbhilt: te relacje polsko-żydowskie to nie są takie proste jak ci się wydaje. Tu nawet nie chodzi o tolerancję czy jakiś rasizm. Polacy dla Żydów byli ludźmi drugiej kategorii. Żyd mógł wydać Niemcom stu swoich i nie ponieść konsekwencji bo na to pozwala ich prawo. Polak jak ich nie ukrywał to był potem wrogiem. Ludzie bali się przyjmować w czasie wojny jakieś rzeczy od Żydów bo bali się, że wrócą i
@gorzki99: Ja nie mam nic do przeciętnych obywateli ale do rządów, które podjudzają negatywne emocje na których budują poparcie. Znajoma jak pracowała w hotelu to nie lubiła wycieczek z Izraela właśnie i Afryki bo zostawiali największy syf i traktowali ją dosłownie jak przedmiot.
@Qullion: Oczywiście, że masz rację w drugiej części (w pierwszej to musiałbym doczytać). Tyle, że czerwona zaraz okradła wszystkich Polaków z mienia - pochodzenia i wyznania wszelakiego.