Wpis z mikrobloga

Opinie? Otwieram nitkę do waszej dyspozycji, bez hejtu, proszę. Skoro już ten mentzen zawraca gitarę, to może wymyślimy lepszy system podatkowy? Bo w sumie można by było to uprościć do minimum, by nie trzeba było się pierdzielić

Jednoosobowe działalności/małe firmy+;
Płacą wyłącznie dochodowy powyżej 60tys rocznie dochodu
Progresja;
60.1-100tys 14%
100,1-250tys 20%
250,1-460tys 30%

Od kwoty 460,1-470tys zaczyna się VAT który wynosi 40%, chodzi o to by firmy które przekroczą dochodowy nie płaciły vatu

Nowe firmy podlegają programowi "firma za złotówkę" i przez 3 lata nie płacą więcej niż symboliczną złotówkę rocznie podatku, po tym okresie mają kolejne 2 lata ulgowej progresji, gdzie płacą 50% dochodowego/vatu

w sumie 5 lat na zbudowanie kapitału i ustabilizowanie się na rynku

w tym systemie nic innego nie ma, ponieważ w vacie macie już wliczony zus i inne, myślę że nie ma sensu się rozczulać, dzięki temu wszyscy podlegają równemu opodatkowaniu do 100tys euro

NIE MA SENSU łupić tych poniżej kwoty 460tys, ponieważ z tych firm i tak nie będzie budżetu, to są małe kwoty które i tak razem dadzą oczekiwane pieniądze, a przynajmniej ułatwią ludziom działalność

#polityka #konfederacja #podatki #programista15k #prawo #polska #wybory #neuropa #4konserwy
  • 13
@wierzgontycymbale Kiedyś przeczytałem (teraz nie mogę znaleźć), że 60% przedsiębiorców nie płaci podatku dochodowego. I dotyczy to dużych firm, jak i małych, jednoosobowych działalności. Zamiast jakiś ulg podatkowych i innych, trzeba zrobić prosty system podatkowy z jedną stawka dla wszystkich i co najwyżej jakąś prosta forma działalności dla tych, co chcą trochę dorobić a ich głównym dochodem jest praca na UOP. Dla drobnych przedsiębiorców jak fryzjerka, największym obciążeniem jest sam ZUS. Niestety,
@wierzgontycymbale Zwolnienie z prowadzenia ewidencji przychodów. Za to dokładna ewidencja kosztów i podatek naliczany tylko od kosztów zamiast od dochodów.
Zalety:
- koszty wynagrodzeń opodatkowane i pracownik już nie jest drugi raz opodatkowany (czytaj zniesienie pit)
- koszty łatwiej kontrolować i zbierać. pokazują historyczne zdarzenia
- spowoduje przeniesienie kapitału do Polski z innych krajów i (brak podatku od dochodów)
- kazda firma chce mieć jak najniższe koszty czyli opodatkowanie tego spowoduje że