Wpis z mikrobloga

@Tymajster: Bo w obu przypadkach komuś wydaje się, że jest kimś innym. I w obu przypadkach możemy sprawdzić, że tak nie jest. W przypadku ptaka jest to dość oczywiste. W przypadku gdy facetowi wydaje się, że jest kobietą wystarczy sprawdzić czy ma chromosomy xy czy xx
@WhiskeyIHaze: jeśli ktoś myśli, że jest ptakiem, helikopterem bojowym, czy storczykiem to jest to urojenie, czyli psychoza. Psychozy są najczęściej powodowane przez dysregulację neuroprzekaźnika dopaminy. Dysforia płciowa jest związana z genotypami, gonadami, hormonami, budową mózgu, itd.
Zrównujesz dwie różne rzeczy, które mają różne podłoża i różne metody leczenia.
To trochę tak jakbyś mówił, że zepsuty łańcuch rozrządu to to samo co awaria przepustnicy. W końcu obie te rzeczy sprowadzają się do
@WhiskeyIHaze:

Bo w obu przypadkach komuś wydaje się, że jest kimś innym.

Przyjmujesz, że są kimś innym niż za kogo się uważają i na tej podstawie stwierdzasz, że są kimś innym niż za kogo się uważają.

Załóżmy, że można swobodnie przenosić świadomość między ciałami. W tym przypadku świadomość ptaka można by było z łatwością odróżnić od człowieka, chociażby ze względu na zachowanie. Jak odróżniłbyś w tym przypadku świadomość kobiety od świadomości
Przyjmujesz, że są kimś innym niż za kogo się uważają i na tej podstawie stwierdzasz, że są kimś innym niż za kogo się uważają.


@Panoxar: stwierdzam to na podstawie ich wyglądu, zachowania i ew. chromosomów.
Możesz się uważać za Napoleona ale nim nie jesteś. I żeby nie było, ja ci nie bronię się za niego uważać i dopóki to mnie nie dotyka to mam to totalnie w dupie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_niewrażliwości_na_androgeny


@Panoxar:
@WhiskeyIHaze:

stwierdzam to na podstawie ich wyglądu, zachowania

Podaj przykłady zachowań.

Możesz się uważać za Napoleona ale nim nie jesteś.

To samo co wcześniej, porównujesz tożsamość płciową do gatunków i konkretnych osób, zadałem pytanie, które powinno ci wyjaśnić, dlaczego nie ma to sensu.

fajne fikołki ale to jest choroba wrodzona a nie "od dzisiaj czuje się kobietą/facetem" i nara

Odwołałem się tam tylko i wyłącznie do twojego definiowania płci wyłącznie przez
@BamBamBigelow: ta, spotkamy się. Napisz mi lepiej gdzie bo za mały w gaciach jesteś, żeby do mnie przyjechać.
To sobie pisz, większość osób stwierdzi, że jesteś chorym psychicznie człowiekiem co nie ma co w życiu robić.