Wpis z mikrobloga

Nienawidzę tej świadomości, że przez wszystkie swoje wady, oraz dodatkowo przez własne błędy (a jest ich wielki, wielki bagaż) nie zdążyłem na metaforyczny "pociąg do normalnego życia". Większość moich rówieśników już dawno nim pojechało, byli na niego przygotowani, mieli zawczasu kupiony "bilet życia". Pociąg już dawno odjechał, a ja dalej siedzę na peronie nie wiedząc co dalej. Jeszcze kilka lat temu myślałem, że jak załapie "następny", to może zajadę tam gdzie inni. W końcu przeszła refleksja, że przecież nie dojechałem do tego samego punktu co inni na czas. Prawda jest taka, że świat na nikogo nie będzie czekać, wszystko idzie do przodu, a jak się jest przykuty do bagaży wad i przeżyć, które tylko ciężą to nie wie się, czy to jeszcze jakikolwiek sens. Praktycznie zbłaźniłem się próbując nadążyć za innymi.
#przegryw #przegrywpo30tce ##!$%@? #nienawiscdosamegosiebie #przemysleniazdupy
CulturalEnrichmentIsNotNice - Nienawidzę tej świadomości, że przez wszystkie swoje wa...

źródło: 457904-TROUBLESHOOTER-rain-train-train-station-alone-backpacks

Pobierz
  • 22
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Normalne życie też jest #!$%@? warte, pary się zdradzają, ludzie tracą prace i majątki, wpadają w ciężkie nałogi, zdarzają się nieuleczalne choroby. Staram się cieszyć tym co jest choć zdaje sobie sprawę że dziesiątki spraw już mi odleciało i raczej nigdy już nie zamieszkam w jakimś wielkim domu z piękną żoną i gromadką wesołych dzieci. Jednak jestem przekonany że jeszcze pare fajnych momentów w tym #!$%@? życiu sie przytrafi a
@CulturalEnrichmentIsNotNice: ten pociąg odjechał ale wszystkie pociągi jadą w strefę wojny, będą regularnie ostrzeliwane a na końcu rozwalone z rakiety albo wykolejone miną. Niewielu przeżyje w całości. To oczywiście metafora a ostrzeliwanie i wykolejanie oznacza rozwody, złamane serca czy stracone wszystko i samobójstwa. Ci nieliczni którzy przeżyją to ci którzy razem wychowają dzieci ewentualnie dożyją starości.

Życie jest brutalne i walcuje nawet najpotężniejszych ludzi na świecie np. miliarderów czy polityków. Jedyna