Wpis z mikrobloga

@Brydzo: Dziwi mnie, że jeszcze ktoś zadaje takie pytania. Od 10 lat zmowa sprzętowa jest tajemnicą poliszynela. Nie dostaniesz już zoptymalizowanej gry co jest zamierzone. Teraz sprzedawane jest DLSS 3, które ma niby to załatwiać robotę a za chwilę 4 niekompatybilne z 3 i chodzi tylko o kasę. Protestujcie portfelami itd. Sprawa jest poważna.
  • Odpowiedz
@Brydzo: to by mogło sugerować, że wydajność pojedynczego wątku procesora jest problemem. w tej sytuacji % użycia procesora ma małe znaczenie, bo to pokazuje obciążenie łączne wszystkich wątków, ale wydajność zależy głównie od paru a reszta nic nie robi bo [gra nie wykorzystuje | nie rozkłąda obciążenia równomiernie na wszystkie dostępne wątki]
  • Odpowiedz
@Brydzo: Plague tale requiem jest raczej slabo zoptymalizowane, jakis miesiac temu akurat grałem i na 6800xt/5700x wlasnie w 1440p high/ultra potrafilem miec (chwilowo ale jednak, glownie w miescie) 30 fps, zeby potem w innej scenerii miec ponad 100fps. FSR nie ma, wiec gralem w natywnej wersji. Aczkolwiek u mnie normalnie GPU było wykorzystywane w pełni.
Z tego co wiem to ta gra ma DLSS, nie uzywales?
  • Odpowiedz