Wpis z mikrobloga

Czy w mieszkaniu/domu kupionym na #kredyt2procent będzie można zarejestrować działalność gospodarczą? Jeśli ktoś ma pracę zdalną tak jak np. #programista15k i pracuje z domu to czy nie będzie to przeszkadzać w skorzystaniu z programu? Nic na ten temat nie widziałem, a wydaje mi się, że to bardzo ważny temat.


@frifinker: Ustawa podaje ograniczenia w możliwości prowadzenia działalności gospodarczej jedynie w przypadku kredytów udzielanych z gwarancją wkładu własnego. W pozostałych przypadkach nie
  • Odpowiedz
@poison101 @marcpol: a czy się różni kredyt z gwarancją wkładu własnego od takiego bez gwarancji? Bo nie bardzo rozumiem ocb. Chodzi o to żeby wziąć kredyt bez wkładu własnego? Znalazłem takie info w projekcie https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/1AEB98E85FBC9C7BC1258990002C1EA9/%24File/3122.pdf


@frifinker: Kredyt z gwarancją wkładu własnego jest udziany w programie Rodzinny kredyt mieszkaniowy (wcześniejsza nazwa Mieszkanie bez wkładu własnego) w przypadku małego wkładu własnego lub jego całkowitego braku. Kredyt może zostać wtedy udzielony na 100%
  • Odpowiedz
Kredyt może zostać wtedy udzielony na 100% wartości nieruchomości.


@marcpol: No ale co to właściwie oznacza, bo jeśli ktoś chce skorzystać z programu bk2% i bez wkładu, które rozumiem są wrzucone razem w Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy to jako singiel może wziąć 500k kredytu max i dodatkowo BGK gwarantuje 200k wkładu czyli ma możliwość wziąć kredyt na 700k?? Czy inaczej to wygląda?
  • Odpowiedz
@marcpol: No ale co to właściwie oznacza, bo jeśli ktoś chce skorzystać z programu bk2% i bez wkładu, które rozumiem są wrzucone razem w Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy to jako singiel może wziąć 500k kredytu max i dodatkowo BGK gwarantuje 200k wkładu czyli ma możliwość wziąć kredyt na 700k?? Czy inaczej to wygląda?


@WarwaraBasia: Oznacza to, że ma możliwość uzyskania kredytu na kwotę 500 000 zł, w tej kwocie jest gwarancja
  • Odpowiedz
w tej kwocie jest gwarancja wkładu własnego

@marcpol: O to mi chodziło. Rozumiem że to tylko gwarancja myślałam, że w tym przypadku dostanie 200k gwarancji i 500k kredytu czyli razem może wziąć 700k kredytu do spłaty, a jest inaczej. Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol czyli jak rozumiem jeśli udzielam wkładu własnego to wtedy nie ma przeszkód do korzystania z mieszkania w celu prowadzenia działalności? Czy wiadomo jaki procent wkładu własnego muszę mieć? Czy to zależy od banku?
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: Oznacza to, że ma możliwość uzyskania kredytu na kwotę 500 000 zł, w tej kwocie jest gwarancja wkładu własnego. Kredyt wtedy udzielany jest na 100 000% ceny nieruchomości, do spłaty też jest taka kwota. Nie są to darmowe środki, których nie trzeba oddawać, a jedynie gwarancja, która pozwala ominąć wytyczne KNF i udzielać kredytów na pełną wartość nieruchomości. Gwarancja jest realizowana tylko w wypadku braku spłaty.


@marcpol: W powyższym
  • Odpowiedz