Wpis z mikrobloga

Jestem na studiach informatycznych na drugim semestrze, planowałem sobie zrobić jakieś certyfikaty żeby mieć do CV, np. CCNA albo RHCSA. O ile jeszcze koszt CCNA da się przełknąć o tyle 500 eur na ten drugi to trochę dużo jak na studenta. Więc pytanie, są jakieś inne warte uwagi certy dla osoby chcącej zajmować się linuxem albo sieciami lub ogólnie jako admin czy trzeba przełknąć te kwoty i zainwestować je swoją lepszą przyszłość?
#linux #informatyka #pytanie #ccna #siecikomputerowe
  • 22
@fervi: co to niby znaczy, ze nokia nie ma wsparcia w polsce? unifikacje taka jak w serwerach, linuxie? strasznie sie rozpisujesz o gowno biznesie mikro dostawcow w internecie gdy glownie sie liczy cena a operatorzy jada na sprzecie z aliexpress i maja problemy albo w ogole wrzucaja switche zamiast gpona. a wiesz co robi leolabs z leoxem? oni biora sprzet z tej samej fabryki co nokia. ja nie mowie, ze isp
@krzywy_kanister: Spoko, dlatego mówię, że jak ktoś pracuje dla może bardzo dużego ISP to inaczej na to patrzy niż np. dla kogoś kto pracował na małym.

Jak masz przykładowo Dasana, to masz numer do Fibrain, który jest ich przedstawicielem i zapewnia wsparcie. Jak masz problem to możesz się zgłosić do Fibraina i oni spróbują Ci pomóc, zalogują się na sprzęt, sprawdzą config, a jak sami nie dadzą rady, to zadzwonią do