Wpis z mikrobloga

@kiedystumialemkonto imo finanse i rachunkowosć i logistyka chyba dwa najbardziej przydatne kierunki do korpo. Pierwszy ściśle powiązany z księgowością (AP, AR, Generał Ledger) i z controllingiem - dotyczy każdej branży. Drugi do pracy w Supply Chain (planowanie produkcji, Master Data) oraz Procurement (Zakupy).

Jeśli w coś bardziej miękkiego to Psychologia, lub Zarządzenie ze spec: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

a tak w ogóle to w sumie po obojętnie jakim kierunku znajdziesz pracę w korpo
@kiedystumialemkonto: Obecnie można w pewnym (dużym) uproszczeniu powiedzieć, że korpo = IT. Prawie wszędzie znajomość chociażby jakichś prymitywnych języków programowania jak VBA czy SQL jest dużym atutem.
-W IT ciekawą branżą nie do końca związaną z klepaniem kodu może być UX design.
-Dziedziną gdzie także będziesz mieć dużo kodzenia ale nie jest to IT per se jest konsulting i finanse. Od insiderów jednak wiem, że pierwszych kilka lat pracujesz po 12
@kiedystumialemkonto

to zależne od kasy, nie jeden by się przesiadł z fotela na widłaka jakby mu tyle samo zapłacili

żeby nie było że się przypi***lam - jak chcesz pracować głową to moja dobra rada, celuj w zawód który da Ci też możliwość i pracy samodzielnie i w organizacji - tak faktycznie da się zarobić.

pójście na studia żeby móc pracować jedynie jako trybik w maszynie, to będzie Twój najgłupszy wybór w życiu
@hayawari @kostly @Bejro
Właśnie myślałem nad takimi kierunkami: finanse i rachunkowość, ekonomia, finanse i controlling, administracja itp. Myślicie ze ma to większe znaczenie który kierunek z tych głównie trzech pierwszych wybiorę? Bo wydaje mi się ze są na tyle do siebie podobne ze jakieś większej różnicy w nich nie ma, a pewnie praca po nich jest taka sama albo bardzo do siebie podobna. I jeszcze jedno pytanie, myślicie ze pracodawca inaczej patrzy
@albo_wutka_albo_buk No niestety będę pracował jako trybik w maszynie bo jestem tylko szarym Polakiem. A czy to będzie zła decyzja, to sie przekonam za pare lat, może akurat mi sie to spodoba co będę robił. I tak myśle ze lepiej już pójśc na studia i zdobyć wyzsze wyksztalcenie, niz pracowac w jednym zakladzie cale życie. Bo na razie do tego moje zycie zmierza (︶︹︺)