Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W jaki sposób ograniczyć stres i #nerwica, będąc początkującym (podobno przyzwoitym) kierowcą? Kiedy prowadzę, moje tętno oscyluje w granicach 100-120, męczy mnie dłuższe prowadzenie auta, najbardziej niekomfortowo czuję się, przyspieszając np. do 100-110 km/h po wjeździe na drogę ekspresową czy zmieniając pas ruchu.

#prawojazdy #samochod #samochody #auto #motoryzacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W jaki sposób ograniczyć stres i #nerwica, bę...
źródło: e38f7860-0caf-4b16-a3a1-8ec69204c7c2_polskie_prawo_jazdy_w_uk_wymiana_prawa_jazdy_uk
  • 10
@mirko_anonim: same dobre rady mireczku, jeździć, obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi pomogło to, że miałem pewne stałe trasy, które znałem na pamięć i sobie nimi nawet bez celu jeździłem. Jedną trasę to przejechałem ze znajomym taksiarzem by zobaczyć, jak on tam pojedzie.
@mirko_anonim: Poćwiczyć byś musiał z kimś. Kto ogarnia jazdę i ci wytłumaczy co dlaczego i pokaże. Możesz kolegę po prosić jak masz, jak nie masz no to trudniej.. może jak masz wolne to wyjeżdżaj sobie późno w nocy np 2-4 i jeździj sobie w tych sytuacjach co są dla Ciebie stresujące, czyli wjazdy na ekspresówki zjazdy.. poprowadzenie szybciej auta, sprawdzenie jak reagują hamulce, jak skręca, poćwiczenie aby jak najszybciej sie rozpędzić,
@mirko_anonim: ten stres i niepewność to nie jest coś z czym walczyłbym jakoś mocno bo to oznacza poprostu ze nie jesteś debilem i wiesz ze nie jesteś ekspertem. Bardziej balbym się o kogoś kto od startu czuje się super pewny. To się zmniejsza bardzo szybko z nabibytmi kilometrami (przy czym pamietaj ze strach przed jazdą maleje dużo szybciej niz rosną umiejętności, i bardzo dużo osób zalicza dzwon po kilku miesiącach kiedy
@mirko_anonim: u mnie jak jadę w takiej średniej prędkości, czyli na krajówkach 90-110 to jest w porządku, ale zauważyłem, że podczas manewru wyprzedzania jest taki zastrzyk adrenaliny, że wręcz zaczynają się kołatania i stres momentalny mimo, że wyprzedzanie te jest z reguły bezpieczne bo do brawury mi baaardzo daleko i muszę mieć naprawdę dużo wolnej przestrzeni żeby kogoś wyprzedzać

kwestia nauki radzenia sobie z własnymi emocjami, bo w sumie chyba tylko