Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko #pokazmotocykl #benelli

Wiecie co? Zaczynam lubić tego scramblerka. Zawieszenie jakby się trochę ułożyło,już nie jest taki w #!$%@? twardy, nie ma co oceniać silnika przed dotarciem i po, bo tu jest największa różnica, wcześniej kręciłem go do 5-6k max , a pazurka pokazuje po 6k.
Spalanie o dziwo nie uległo zmianie, dziwne ,jak widać jazda jak emeryt nie wpływa tu w żadnym stopniu na spożycie paliwka.
5litrów bierze czy #!$%@? czy nie. Po korekcie wskazań licznik przestał przekłamywać i teraz przynajmniej odczucia mam zgodne z tym co się dzieje a nie że na szafie 170 a wyprzedza mnie kia 1.0. Zamontowałem sobie gmole , teraz jeszcze jakiś konkretny zestaw halogenów i lampa też przestanie mnie #!$%@?ć swoim słabym świeceniem. W przyszłym miesiącu wypinam tłumik środkowy i dam w to miejsce prostą rurkę. Ponad 10kg mniej no i zaczyna on wtedy brzmieć jak trzeba.
Kolejna czynność to modyfikacja map, z tego co ludzie na grupach piszą to daje to niesamowitą poprawę charakterystyki tego silnika,mniej wibruje i wyżej się kręci, bo tu limiter ustawiony na około 8.5tys obrotów. Jeszcze chcę mu dołożyć małą owiewkę nad lampe pokryć to żółtą folią , może taką samą folie dam na lampę. Zobacze czy to bardzo zaburza jakość świecenia. Na koniec lusterka na końcówkę kierownicy i wsio. Więcej mu nie trzeba.
Zastanawia mnie jak wygląda kwestia gwarancji gdy nie serwisuje pojazdu w ASO, skasowali mnie na 1200 zł za wymianę oleju i filtra i montaż gniazda USB. Chyba trochę drogo za pieczątke?
Kick_Ass - #motocykle #motomirko #pokazmotocykl #benelli 

Wiecie co? Zaczynam lubić ...

źródło: temp_file.png1725377496554830975

Pobierz
  • 15
skasowali mnie na 1200 zł za wymianę oleju i filtra i montaż gniazda USB. Chyba trochę drogo za pieczątke?


@Kick_Ass: no trochę drogo. Masz wyszczególnione na fakturze konkretne pozycje? Za Yamahe Tracer 900 płaciłem w zeszłym roku 650zł, za swojego Triumpha Tigera w tym roku 990zł.

Zastanawia mnie jak wygląda kwestia gwarancji gdy nie serwisuje pojazdu w ASO


@Kick_Ass: sprawdź w warunkach gwarancji. Pamiętaj, że oprócz gwarancji masz rękojmię (2
  • 1
@roll_nick nie wiem jaki masz motocykl ale w Benku przytrzymujesz na wyłączonym zapłonie oba guziczki,przekręcasz kluczyk i pojawia ci się menu serwisowe gdzie musisz wpisać wartość większą o % jaki ci zakłamuje licznik. Po tym zabiegu moto idzie zgodnie z GPS.
@LoneRider właśnie ciekawi mnie jak serwis może dojść do tego że zostały dokonane zmiany w mapie.
serwis drogi szczerze mowiac, za ducati mniej zaplace po 1k km, za kawasaki placilem 700zl, pamietaj ze dokladac mozna i mozna, co do srodkowej rury zamiast puchy, zerknij na dominatora, oni maja dedykowane takie do pozbycia sie katalizatora
Pół żartem - pół serio, dlatego preferuję lekkie używki. Wszystko dotarte i ułożone od pierwszego dnia ;) a zaoszczędzony hajs można wydawać na głupoty. Czekam na cat of Arrowa, ponoć ładnie gra z ich tłumikiem (już zamontowany).