Wpis z mikrobloga

Co tam @reddin nadal twierdzisz że tablice nie są potrzebne? Jak zidentyfikować takiego pedalarza co kopie komuś w auto? Bez złośliwości, po prostu jestem ciekaw jak w przypadku uszkodzeń zlokalizować takiego kogoś? Mówię o akcji z drugiego filmu. Tylko mi nie gadaj że to bajanie, tylko odpowiedz na pytanie jak takiego kogoś zidentyfikować.
#rower #pedalarze #patologiazmiasta #patologiazewsi
BomBom - Co tam @reddin nadal twierdzisz że tablice nie są potrzebne? Jak zidentyfiko...
  • 82
  • Odpowiedz
@BomBom:

Co tam @reddin nadal twierdzisz że tablice nie są potrzebne?


Ja nadal twierdzę, że nie są potrzebne. Takie filmy są także z pieszymi a sytuacje z pojedynczych filmów to nie jest obraz całej sytuacji. Dopóki koszty wprowadzenia tablic będą niewspółmiernie wysokie w stosunku do zysków to ten pomysł jest bez sensu.
  • Odpowiedz
Co tam @reddin nadal twierdzisz że tablice nie są potrzebne? Jak zidentyfikować takiego pedalarza co kopie komuś w auto? Bez złośliwości, po prostu jestem ciekaw jak w przypadku uszkodzeń zlokalizować takiego kogoś? Mówię o akcji z drugiego filmu. Tylko mi nie gadaj że to bajanie, tylko odpowiedz na pytanie jak takiego kogoś zidentyfikować.


@BomBom: A jak się identyfikuje złodzieja, czy bandytę sklepowego, jesli nie ma na czole tablic rejestracyjnych
  • Odpowiedz
Pole position trzeba zająć. Dwie ameby umysłowe. Pisałem już gdzieś, że polscy kierowcy nie mają pojęcia o tym przepisie:
A jest on prosty jak konstrukcja cepa:

2. Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeżeli:

2)ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.
  • Odpowiedz
@BomBom: oboje siebie warci xD jeden debil sie pcha zeby zaoszczedzic te 2.7s przed dojechaniem do nastepnego czerwonego a drugi jedzie jak pokraka. mimo wszystko debil ten z samochodu widzac zielone dla rowerzysty, i rowerzyste jadacego w kierunku przejazdu powinien sie zatrzymac, samochod wazy 1.5t rower z kierowca z 100
  • Odpowiedz
@Sprus według niego powinien się zatrzymać ten cięższy, co tam że na logikę latwiej zatrzymać rower i większa krzywdę w zderzeniu poniesie rower...
  • Odpowiedz
  • 0
@Sonic233_ rowerzysta ma pierwszeństwo na przejeździe gdy droga ma pierwszeństwo lub gdy rowerzysta już jest na przejeździe

tu nie ma takiej sytuacji samochód już jest na przejeździe a rowerzysta się do niego zbliża

inna sprawa to że rowerzysta w tej sytuacji ci jest pokazana
  • Odpowiedz
@Sprus no tak, ja nie zaprzeczam że kierowca pojechał źle, sam zawsze uważam żeby nie stanąć na przejściu, ale na logikę, jak widzisz że 1.5tony bryła metalu się nie zatrzymuje to rozsądek podpowiada zwolnić na rowerze, podobnie jak za normalne jako kierowca auta szczególnie zwracam uwagę na ciężarówki bo wiem że ja mogę zginąć a jemu się przy tym rozwalą zderzaki, chłodnice czy cos
  • Odpowiedz
  • 1
@Sonic233_ no i co to ma do rzeczy w temacie który poruszyłem?

kierowca roweru który chce być traktowany na drodze publicznej na równi z samochodami, motocyklami czy skuterami powinien mieć obowiązkowe OC i tablice rejestracyjne umożliwiające identyfikację

powinien być również zobligowany do poruszania się po przystosowanej do tego celu drodze a nie slalomem między pieszymi i waga pojazdu nie ma tu nic do rzeczy
  • Odpowiedz
@Sprus Co ty taki agresywny? Ja się w pełni z tobą zgadzam, odniosłem się ogólnie do tematu, że kierowca też w pewien sposób zawinił co kompletnie nie tłumaczy zachowania rowerzysty
  • Odpowiedz