Wpis z mikrobloga

Czołem pedalarze ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zastanawiam się nad wyborem nawigacji rowerowej na #szosa.
YouTube przejrzany wzdłuż i wszerz co pogłębiło wątpliwości. Wiem, że każdy z Was zaproponuje to czego używa, ale będę mega wdzięczny za wypisanie wad i zalet.

Wymagania:
- czytelna, przejrzysta nawigacja,
- w miarę bystry powrót po odbiciu z trasy,
- komunikaty ze smartfona (połączenia, smsy, messenger)

Budżet: 2k
#rower
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@veracholera roam czy roam v2? jedni mówią że warto dopłacić a inni przeciwnie.
Nie mam żadnej elektroniki rowerowej. Pewnie kupię sobie czujnik kadencji, prędkości i pulsomierz
  • Odpowiedz
@MajkelKk: jak zależy ci na nawigowaniu to hammerhead karoo2. Jest oparty na androidzie, obsługuje się go intuicyjnie jak telefon, rozdzielczość ekranu dwa razy większa niż najwyższy model garmina. Ale bateria trzyma na jednym ładowaniu jakieś 10-12 godzin, więc jak planujesz dłuższe tripy na raz to potrzebny powerbank. Funkcje, które wahoo wprowadza jako nowości (asystent podjazdów) on ma od zeszłego roku.
  • Odpowiedz
@MajkelKk: witam :] zdecydowanie Roam V1.
Na premierę testowaliśmy garmina 540 i tak jest to kombajn ale przy nawigacji był niesamowicie irytujący przez niektóre drobne rzeczy.
1. wyświetlacz jest pokryty szybką która działa jak lustro, w terenie widzimy albo słońce, drzewa albo naszą paszczę odbitą/
2. na trasie nawigacji wyświetla się bez możliwości wyłączenia! duch czy partner czy jak zwał. Dodatkowy znacznik który ma reprezentować naszego wirtualnego partnera. zasłania nawigowanie.
3.
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide: piękna sprawa, pozwolę sobie pisać tu, zamiast na pw, bo może kiedyś komuś się przyda.
Używasz osobiście jakiejś innej nawigacji, aby móc je porównać?
Obejrzałem wczoraj kilka recenzji i podobno Karoo 2 nie posiada aplikacji na smartfona do zarządzania urządzeniem. Dobrze rozumiem, że to dość zamknięty system i trasy trzeba rysować na samej nawigacji?
  • Odpowiedz
Używasz osobiście jakiejś innej nawigacji, aby móc je porównać?


@MajkelKk: ja mam garmina 1040, ale od 3 tygodni, więc nakręciłem na nim dopiero 700-800km, wydaje mi się porównywalny, ale jest sporo droższy i nie wgrywałem na niego jeszcze trasy dłuższej niż 260km

Dobrze rozumiem, że to dość zamknięty system i trasy trzeba rysować na samej nawigacji?


@MajkelKk: niee, ma apkę na telefon, ale małża zazwyczaj przez apkę webową wrzuca gotowego
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide: Czyli z poziomu smartfona mogę w jakiś tam sposób załadować mu wcześniej przygotowanego gpxa? Z uwagi na brak doświadczenia z komputerkami rowerowymi ten sposób wydaje mi się najbardziej naturalny.

Przyszłościowo też może pojawić się trenażer na zimę, wiesz może jak jest z parowaniem?
  • Odpowiedz