Wpis z mikrobloga

Czołem pedalarze ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zastanawiam się nad wyborem nawigacji rowerowej na #szosa.
YouTube przejrzany wzdłuż i wszerz co pogłębiło wątpliwości. Wiem, że każdy z Was zaproponuje to czego używa, ale będę mega wdzięczny za wypisanie wad i zalet.

Wymagania:
- czytelna, przejrzysta nawigacja,
- w miarę bystry powrót po odbiciu z trasy,
- komunikaty ze smartfona (połączenia, smsy, messenger)

Budżet: 2k
#rower
  • 27
  • Odpowiedz
@MajkelKk
Mam Karoo 2. Duży, czytelny wyświetlacz. Obsługa dotykiem i klawiszami. Retouting działa dobrze jak omyłkowo zjedziesz z trasy, chociaż mi czasem brakuje możliwości wyłączenia go, bo czasem świruje. Ja trasy planuję na Komoocie i dzięki połączeniu kont Komoot i Karoo 2, automatycznie lądują na liczniku. Po 4,5h jazdy z czujnikiem HR, kadencji, prędkości i radarem Varia miałem 66% baterii.
Kupiłem go dzięki mireczkowi @SkwarSki, wiem, że i on go używa,
  • Odpowiedz
  • 0
@wikti010: Nie jestem i raczej na pewno w najbliższym czasie ultrasem nie zostanę, więc czas pracy baterii oscylujący wokół ~10h jest jak najbardziej okej. Z tego co podałeś to radzi sobie całkiem nieźle, kombinowałeś z ustawieniami żeby jak najdłużej utrzymać Karoo przy życiu?
  • Odpowiedz
więc czas pracy baterii oscylujący wokół ~10h jest jak najbardziej okej


@MajkelKk: zdziwiłbyś się jak życie potrafi zaskoczyć. Ja ostatnio musiałem użyć trybu oszczędzania energii, bo istniało ryzyko że Garmin mi padnie po całym dniu jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niedługo (koniec maja/początek czerwca) wychodzi jeszcze iGPSPORT BSC300 za około 1000 zł. Obecnie na testach u velobird na YouTube.
  • Odpowiedz