Wpis z mikrobloga

#druk3d na yt obejrzałem przypadkowy filmik z jakimś Polakiem, który w garażu dużym lubi nagrywać, kupił kiedyś drukarę fdm, przetestowaliśmy różne filamenty, wydrukował yodę, duchy i coś jeszcze, część pomalował. ogólnie z ABS miał problemy.

pytanie brzmi - noob czy po prostu wie drukarek słabo sobie radzi z ABS?
i czy są jakieś drukarki za 1-2k zł, które mają ten direct coś tam, a dodatkowo radzą sobie dobrze z petG, Abs, PP, miekkimi filamentami i ewentualnie filamentem z dodatkiem włókna węglowego?
  • 4
@Hamza: jak się zaizoluje termicznie stół od dołu i zamknie w obudowie to jest trochę lepiej z abs, ale tanie drukarki że względu na wyższa temperaturę nakładania mają z nim problemy
i czy są jakieś drukarki za 1-2k zł, które mają ten direct coś tam, a dodatkowo radzą sobie dobrze z petG, Abs, PP, miekkimi filamentami i ewentualnie filamentem z dodatkiem włókna węglowego?


@Hamza:
Petg - raczej bez większych problemów. Byle był stół podgrzewany, i na stole blacha strukturalna PEI - to się da coś zdziałać.
ABS itp - Nie. Ewentualnie jak doinwestujes/zmodyfikujesz, to tak.
Aby drukować skutecznie z ABS itp wysokotemperaturowych
@Hamza: na Prusie mini (2k nowa) drukuję ABS bez większych problemów. Mam zrobioną obudowę z płyt eps. Z tym że było z tym trochę zabawy żeby to wszystko ustawić i raczej nie polecałbym zaczynać przygody z drukiem od absu i miękkimi filamentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
yt obejrzałem przypadkowy filmik z jakimś Polakiem, który w garażu dużym lubi nagrywać


@Hamza: No i kolejna opinia "bo JUTUBER COŚTAM" - czekam kiedy się ludzie w końcu przekonają, że to nie są żadne autorytety.

Jak ktoś np gotuje zawodowo i czasem nagra o tym filmik (np. Makłowicz) to sobie można pooglądać, jak ktoś zawodowo jest "związany z historią" i nagra coś o tym (jędrek) to można pooglądać.
Ale jak ktoś