Wpis z mikrobloga

Pogoda w tym kraju to #!$%@? żart. Połowa maja, a w krótkich spodenkach w tym roku, to na zewnątrz byłem może raz. Nie wiem nawet, czy w sumie chociaż #!$%@? tydzień można by było uzbierać z ładnych i ciepłych dni (nie, nie chodzi mi o dni, gdzie o 7 jest słońce, o 12 leje, o 15 znowu jest ciepło, a o 19 muszę zakładać jesienną kurtkę). Możecie sobie wklejać jakieś tabelki, że kwiecień czy inny marzec był najcieplejszy od over9000 lat, ale doskonale pamiętam, że za gówniaka nie było sytuacji jak teraz, że prawie cały #!$%@? rok szkolny siedziałbym w budynku, bo na zewnątrz jest taka #!$%@?.

Zawsze się śmiałem z tych narzekań z powodów „brytyjskiej powody”. Jak jakiś brazylijski czy inny argentyński piłkarz mówił, że pogoda na wyspach go dobija, to nie rozumiałem, jak gościa zarabiającego miliony może coś takiego ruszać. Dzisiaj już rozumiem, a przecież żyję w tym kraju od urodzenia, a nie przyjechałem z ciepłego klimatu.



#pogoda #zalezie
bezbekpol - Pogoda w tym kraju to #!$%@? żart. Połowa maja, a w krótkich spodenkach w...

źródło: IMG_1444

Pobierz
  • 35
@ReggieNoble: btw. Nie muszę mieć wykresów galeria w telefonie mi wystarczy. Rok temu 18.05 dzieci moje biegały w krótkich spodenkach i jeździły na rowerze.
Dwa lata temu 22.05 był deszczowy dzień dzieci w kurtkach ale 18.05.2021 było ciepło na 11.05.2021 dzieci w piaskownicy w krótkim rękawie. W 2020 maj był ciepły 09.05.2020 młody na działce 2 lata i krótkie spodnie polewa chodnik wodą.
Mam takie same poczucie jak ty #!$%@? ten
@bramborak Taka prawda, ale zaraz przyjdzie przygłup @2aVV i zacznie ci cisnąć że jak to śmiesz być niezadowolony z pogody? Przecież według jego naukowych wykresów mamy najcieplejszy kwiecień i maj od tysiąca lat! Masz się cieszyć, bo wykresy i statystyki nie kłamią upalarzu!

XD
@bezbekpol a może to problem jest u Ciebie, może z wiekiem stałeś się bardziej wrażliwy na pogodę?

U mnie na wsi dzieciaki w wieku 7-15 lat już wielokrotnie spędzały czas na świeżym powietrzu - czy to rower, czy gra w piłkę, czy w piaskownicy. Jak dla mnie to kwiecień/początek maja jest chłodny, ale dzieci to spędzają czas jak ja za dzieciaka, i pewnie też będą wspominać ze kiedyś to była pogoda (
@MamByleJakiNick: nie wykluczam, bo i nie ukrywam, że ubieram się bardziej odpowiednio do pogody, niż za dzieciaka. no ale wciąż... o ile takie różnice rozumiem w przypadku chodzenia w koszulce, o tyle ze spodenkami to się nijak nie broni. to nie jest dla mnie normalne, że mamy 17 maja, a ja byłem w krótkich spodenkach raz i też tego żałowałem (bo w momencie wychodzenia z domu było na styk, a po
@bezbekpol No ja to tylko raz, ostatniej soboty byłem w spodenkach. I tu akurat trafiłem z pogoda, bo do około 21 byłem na zewnątrz, i nie było mi zimno. No ale jakby nie patrzeć to połowa maja, jeszcze niedawno temperatura nocą oscylowala około 0
@Przyjaciel_Rodziny: no akurat od kilku lat lato #!$%@? piekłem, wcześniej było po 21-24 stopnie a teraz na luzaku temperatura oscyluje w okolicach 27-28, mówię o lipcu i sierpniu. Wcześniej w domku letniskowym musiałem dopalac wieczorami kominkiem bo się chłodno robiło a teraz nie ma sensu w ogóle grzać. Wolałem tamto ciepło a nie piekło i suszę. Za to kwiecień i maj mamy #!$%@?, pogoda w kratkę