Wpis z mikrobloga

Które z tych miast byście wybrali do mieszkania dla kogoś kto zarabia trochę więcej niż średnia? Jakaś oferta klubów i pubów niezbyt mnie interesuje.

#warszawa #krakow #wroclaw #poznan #trojmiasto #gdansk

Najbardziej chciałem do Warszawy, ale przez ceny mieszkań raczej odpada.

#zycie #polska

Które miasto

  • Warszawa 16.8% (229)
  • Poznań 18.8% (256)
  • Kraków 15.6% (213)
  • Wrocław 19.4% (265)
  • Trójmiasto 29.5% (402)

Oddanych głosów: 1365

  • 65
  • Odpowiedz
@Tulky: więcej niż jaka średnia, krajowa czy z danego miasta?
Bo to się mocno różni i taki Kraków ma średnią ponad 10k. Ceny mieszkań tak duże jak i w Warszawie np.

Ogólnie to zależy też w jakiej branży pracujesz. Z reguły najkorzystniej będzie (z perspektywy osoby pracującej w finansach, ale pewnie też IT) wybrać Warszawę lub Kraków. Najlepsze możliwości, najwyższe wynagrodzenia. Jak lubisz góry, oczywistością będzie Kraków bo blisko. Jak lubisz
  • Odpowiedz
@Tulky: to w powiatowym(13k mieszkańców) niedaleko mnie jest siłownia, ścianka wspinaczkowa, nowy basen, połączenie z autostrada, kilka lasów i jezior w obrębie 20km, wiec w sumie wszystko czego potrzebujesz xD Nie ma klubów, ani pubów. Jakies 20km od tej mieściny jest dość dobry klub mma.
  • Odpowiedz
  • 1
Bo to się mocno różni i taki Kraków ma średnią ponad 10k


@bartez_94: Skąd takie info? Ja piszę powyżej średniej krajowej. Jakieś 6 tysięcy netto miesięcznie.
  • Odpowiedz
@Tulky: jeżeli chcesz mieszkać w większym mieście w Polsce to serio odpuść sobie inne, spoza listy. Warszawę bym odrzucił bo jest droga, korporacyjna, jest w niej ogromny napływ ludności spoza miasta i wyścig szczurów. Kraków też bym odrzucił, bo chociaż piękny to więcej tam turystów niż mieszkańców, całe stare miasto opiera się na sprzedaży pamiątek, drogich restauracjach i żebraniu o pieniądze przez jakichś wolontariuszy, co jest bardzo frustrujące.

Do pozostałych 3
  • Odpowiedz
@Tulky: za 6k w Krakowie nie poszalejesz jak jesteś sam i musisz coś wynająć. 3-3,5k pójdzie na mieszkanie z opłatami. Dobierz miasto tak, żebyś mógł zwiększyć zarobki w branży. Taki Kraków potrafi być złoty dla jednej branży a tragiczny dla innej.
  • Odpowiedz
@Tulky patrząc na to praktycznie to chyba Warszawa, dzieje się najwięcej, komunikacja miejska naprawdę nieźle działa, ewentualnie Wrocław. W ankiecie prowadzi Trójmiasto ale spróbuj się tam poruszać w sezonie nie będąc turystą
  • Odpowiedz
  • 2
@Tulky:

Poznań. Dużo zieleni, w miarę ciepło, jest co robić, miasto jest w porządku skomunikowane i w 2 godziny zajedziesz do Berlina jakbyś potrzebował kultury na światowym poziomie (choć i Poznań ma spoko ofertę). Na drugim miejscu Trójmiasto jeśli lubisz kiedy pizga 360 dni w roku, lub Warszawa.
  • Odpowiedz