Wpis z mikrobloga

Witajcie Miraski. Mam dylemat, ponieważ przymierzam się do przesiadki z iPhone'a 12 mini. Dodam, że obecnie mam dodatkowo Apple Watch 5 LTE.

#apple #ios #iphone #samsung #android

Co byście wybrali?

  • iPhone 14 Pro Max i Apple Watch 5 LTE 68.7% (46)
  • Samsung Galaxy S23+ i Galaxy Watch 5 Pro LTE 31.3% (21)

Oddanych głosów: 67

  • 19
@Ljubo93: Wiem, że nie o to pytasz, ale... U sure? Przerobiłem za czasów 13-tek 13 pro max, 13 mini i ostatecznie wylądowałem z 13 zwykłym. Trochę żałuję, że nie pro ale pewnie skończę z 14 pro albo 15 pro jak będzie warte uwagi bardziej niż kabel usb-c. Pro max to ogromna patelnia i mimo świetnego wyświetlacza w mojej opinii nadaje się do korzystania stacjonarnego. Porządny uchwyt w aucie magnetyczny z ładowarką
@Ljubo93: Miałem oba, bateria dosyć porównywalna (s23 zrobiło dobrą robotę) ale lekko iP wygrywa. Osobiście zostałem przy s23 plus bo system android bardziej mi odpowiada, ale jak miałeś wcześniej iphone'a to bierz 14
@Ljubo93: mi własnie odpowiadał bardziej otwarty system gdzie możesz bardzo dużo zmienić, spędziłem już kilka lat z andkiem ze zmienionymi animacjami na 0.5x gdzie telefon wydaje sie kosmicznie szybki przez co gdy przesiadłem się na ip 14 to system wydawał się bardzooo wolny. Dodatkowo na androidzie zainstaluje sobie bez problemu aplikacji zmodowane bez reklam (yt, twitter, instagram itd.) i dlatego zdecydowałem się wrócić na andka.
@SpeaRRR A android nie ma obecnie "zablokowanej" możliwości instalowania aplikacji spoza sklepu? W sensie, że po instalacji apki pojawia się informacja o jej aktualizacji w sklepie googla?
@Ljubo93: zależy od aplikacji, takie na szybko no to
yt - revanced
instagram - instander (thedise)
twitter - aerowitter
reddit - infinity
twitch - purpletv
Takie główne moje, wiem, że tiktok też na luzie się znajdzie, spotify to wiadomo. Generalnie jak dobrze poszukasz to do każdej apki znajdziesz.
@Ljubo93 dla mnie osobiscie samsung, patrzac przez pryzmat chociazby designu zegarków. Prostokątne zabawki appla mi się kompletnie nie podobają. Ale jesli teraz masz iphone, to pewnie korzystasz z ich ekosystemu, wiec jesli wyglad apple watcha jest dla ciebie akceptowalny to moze przesiadka bedzie mniej bolesna na nowy model :)
@szuwarek-mini Z jednej strony już się przyzwyczaiłem do iOS, a z drugiej strony brakuje mi większej możliwości personalizacji. Idealnym połączeniem dla mnie był custom ROM od Resurrection Remix. To było coś pięknego :)