Wpis z mikrobloga

The Diplomat: ambasada, dyplomacja, szpiegostwo, dobra ocena na imdb - to mogło być niezłe. Reżyser odpowiedzialna za 8 odcinków Homeland, w głównej roli Keri Russell z The Americans, więc tym bardziej mogło się udać.

Mogło, ale się nie udało. Dostaliśmy główną bohaterkę, która z powodów znanych chyba tylko scenarzystom, dokonuje coraz głębszego samozaorania w każdym kolejnym odcinku. Widz dostaje informację o niebagatelnych zasługach bohaterki na bliskim wschodzie, możliwą kandydaturę na wysokie państwowe stanowisko, jednak na ekranie widzimy totalnie zagubioną owieczkę, która prowadzona przez współpracowników i bardziej doświadczonego męża, próbuje coś tam robić, jednak non stop jest ogrywana. Miało wyjść mocne "girl power", wyszło w zasadzie na odwrót.

Realizacyjnie nie ma się do czego przyczepić, ramy i główny wątek serialu są naprawdę dobre, ale chęć pokazania mocnej, zdecydowanej kobiety, która z przytupem wchodzi w międzynarodową politykę, obróciła się przeciw scenarzystom, którym wyszła kompletna odwrotność tego, co zamierzali.

No a co do polskiego tłumaczenia tytułu - tak wiem, że feminatywy FTW i są poprawne, ale w przypadku reżyserek, pilotek czy właśnie dyplomatek (nie mówiąc już o drukarkach, bo i takie panie spotkałem) u mnie wywołują delikatny uśmiech.

#dyplomatka #netflix #seriale
Pobierz sphinxxx - The Diplomat: ambasada, dyplomacja, szpiegostwo, dobra ocena na imdb - to ...
źródło: MV5BODk2ZDQ1NDEtZThmZS00MjMwLWI5ZTYtNjllNDk3YmMyNzM5XkEyXkFqcGdeQXVyMTUyMzg5NzM2._V1_
  • 6