Wpis z mikrobloga

Czy u was też wentylator w laptopie wariuje jak się przegląda internet lub podczas zwykłych czynności? Podczas czytania jednej strony jest spokój ale kiedy się przełączam na drugą kartę z np YT i odpalam filmik to wentylator przez 10 sekund chodzi na 100%. i tak co chwilę a przeglądarka Firefox chyba nie jest taka zasobożerna? Ostatnio wymieniałem pastę i odkurzałem go ale dalej co jakiś czas szumi. Dodatkowo jak go zostawię na 5 minut to tak samo wyje przez jakiś czas i przestaje. #pytanie #informatyka
  • 4
@Orkson: Nie. Zawsze była to wina pasty. W tym raz po 3 mc, okazało się, że amortyzator procka się "zużył", a sam laptop musiał gdzieś uderzyć, bo pasta była popękana.

Z kolei chatgpt twierdzi, że Wentylator w laptopie może wariować lub działać głośniej mimo wymiany pasty termoprzewodzącej z kilku możliwych powodów:

Niewłaściwie nałożona pasta termoprzewodząca: Jeśli pasta termoprzewodząca została niewłaściwie nałożona podczas wymiany, na przykład zbyt duża ilość pasty lub jej
@Eshirael: @Orkson

Hehe, miałem tak w starym Lenovo Z70 ale co ciekawe dopiero po tym jak wrócił z serwisu gwarancyjnego. Wymieniałem pastę, czyściłem i nic. W obecnym jest tak jak ma być czyli włączy się na kilkanaście sekund na najmniejsze obroty co kilka/kilkanaście minut przy takim obciążeniu o jakim piszesz.
  • 0
@Eshirael: pastę wymieniłem sam drugi raz i jest tak samo. Raczej to zrobiłem dobrze. Polecasz jakieś programy do diagnostyki? menedżer zadań mi pokazuje Antimalware Service Executable i SQL Server Windows jako takie zużywające zasoby ale bez przesady żeby co chwilę coś aktualizowało.
@niedasieukryc teraz mam otworzoną przeglądarkę z 4 kartami i filmik na YT odpalony i wentylator chodzi na 30%. Jak odepnę zasilanie to nie czuję zbytnio spadku mocy ale wogóle
@Orkson: totalnie nic nie polecę. Brzmi jak dobry moment oddać lapka do serwisu. Obstawiam jakąś pierdołę. Ewentualnie jak chce Ci się bawić możesz postawić system od zera i wtedy raczej wykluczysz hardware. Trochę zabawy, ale czysty system zawsze będzie choć trochę lepiej chodził. I testuj bez logowania w chrome czy innej przeglądarce bo to zawsze może być jakiś proces przeglądarki ze spieprzonego rozszerzenia.