Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
mirki, sprawa wygląda tak - mercedes sl500 r230 2002 albo 2003. martwy akumulator nr 1 i rozłączony drugi. nie da sie otworzyć bagażnika kluczem, z tego co rozumiem nawet z kluczem trzeba prąd albo zle rozumiem i #!$%@? jest zamek. czy ktoś ma doświadczenie z tym autem? ten system dwóch akumulatorów jest dla mnie zagadką i nie moge otworzyć bagażnika żeby podpiąć ten drugi. jak narazie ustaliłem że jedyna opcja to rozwalić trzecie światło stopu i wtedy przesunąć recznie ten mechanizm ale troche szkoda światła
  • 10
@NuklearnySzpadel: nie słyszałem o tym. probowałeś tego w tym modelu? bo nie wiem czy warto próbować i robierać to . aktualny plan jest znaleść bezpiecznik i tam podać prąd ew czytałem że w rejonie nóg pasarzera jest punkt gdzie można wpiąć prąd ale nie wiem jeszcze do którego akumulatora to idzie i generalnie na tym polega problem - jest w #!$%@? niewiadomych
@NuklearnySzpadel: Oświetlenie może być sterowane tranzystorem, jeśli podłączysz napięcie do jego "wyjścia" ryzykujesz uszkodzeniem modułu zarządzającym światłami. A nawet jeśli jest tam dioda zabezpieczająca przed takim wypadkiem to wciąż nic to nie da.
@opiateterrorist Spróbuj poruszać kluczykiem w zamku, piny w nieużywanym zamku lubią się zapiec. Możesz popsikać jakimś olejem, byle nie wd40. Możesz też podać napięcie bezpośrednio na przewód od rozrusznika lub alternatora.
@opiateterrorist Pracując w biznesie akumulatorowym miałem paru klientów z tym problemem. Jeśli dobrze pamiętam to albo ładowali przez gniazdo od zapalniczki, albo podnosili samochód do góry i od spodu się wpinali, ale gdzie to nie mam pojęcia.