Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję porady. Założyłem jakiś czas temu działalność (b2b) ale dalej nie jestem zarejestrowany jako płatnik VAT. Prawie miesiąc temu z US kontaktowali się z księgową i dorzucaliśmy jeszcze oświadczenia/pozwolenia o prowadzeniu działalności w mieszkaniu rodziców ale od tamtego czasu dalej nie jestem zarejestrowany.

Pracodawca ma już wystawioną fakturę, księgowa ją rozliczyła, podatki będzie trzeba płacić do 20 a tu nie mogą mi z roboty wysłać przelewu bo rachunku nie ma jeszcze w rejestrze.

W każdym razie zadzwoniłem do US w piątek i babka powiedziała mi że nie wie czy w pt zdąży jeszcze mnie dodać ale będzie próbować. Pomyślałem ok, nie uda się w pt to w pon będzie już na 100% ale duuupaaa dziś dalej nie ma.

I teraz pytanie, dzwonić znowu do US czy tylko #!$%@?ę te stare baby tam pracujące i pogorszę sytuację?

#b2b #urzad #skarbowy #skarbowka #vat #pomocy #it #przedsiebiorczosc #urzadskarbowy #dzialalnoscgospodarcza
  • 18
  • Odpowiedz
@DevSharingan to Ty wystawiasz fakturę (i nie masz pracodawcy jako działalność, a klienta). Robią to za Ciebie, żeby ułatwić sobie księgowanie. Jak nie jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT, nie masz prawa wystawić faktury z VAT, a nie działa to wstecz.
  • Odpowiedz
@DevSharingan dlatego Ci pisałem, że to Ty wystawiasz fakturę na działalności, a nie klient/pracodawca. Więc nie mogłeś wystawić jej z VAT bez rejestracji. Pomęcz księgową lepiej, bo pewnie trzeba będzie korektę trzepnąć.
  • Odpowiedz
@cojestiksde nie prawda. fakture VAT można wystawić od momentu rejestracji(data podana we wniosku) a nie od momentu pojawienia się w rejestrze
@DevSharingan możesz poczekać jeszcze trochę. Twój kontrahent może Ci zapłacić nawet jeśli nie ma cię w rejestrze ale musi o takim zdarzeniu powiadomić US na specjalnym formularzu i ludzie tego unikają. mogliby też zapłacić netto ale to znowu robienie sobie bałaganu w papierach. Także ja bym poczekał w 30dni kalendarzowych od
  • Odpowiedz
@cojestiksde: j.w. krew się gotuje, jak nie wiesz co piszesz to sobie odpuść. Może się zachowywać jak podatnik vat.

Zgłoszenie jest od daty wniosku a nie wpisu.

#!$%@?.

@DevSharingan Ty masz tego zajebistego infakta to tam pytaj xD
  • Odpowiedz