Wpis z mikrobloga

Posiadam obecnie router Asus rt-ax55
Nie radzę sobie i nie wiem czy to moja wina czy tego Asusa... próbuję odpalić IPTV. mam osobny VLAN dla internetu i tv. INT 278, TV 213 Jak na zdjęciu, ustawiam sobie prawidłowy vlan dla neta oraz dla tv. internet działa prawidłowo, tv niestety nie.
W międzyczasie ISP dał mi znać że STB widzi na na vid 278 co jest bez sensu. Próbowałem różnych ustawień i nic. Podpiąłem starego tplinka, skonfigurowałem mu vlany na iptv i ruszyło od razu, int i telewizja działa.

#siecikomputerowe #sieci #informatyka
  • 10
W międzyczasie ISP dał mi znać że STB widzi na na vid 278 co jest bez sensu. P


@HaPPe: nie znam tego routera, nie podpowiem, jak go skonfigurować, ale po objawach sądząc brzmi to dla mnie jak nie ustawiony PVID dla portu.
@HaPPe: Przypomniałeś mi moje próby skonfigurowania IPTV od Orange na TP-Linku Archer C6. Skończyło się tak że kupiłem MikroTika a z Archera zrobiłem access point. xD
  • 0
@Jarek_P: wybacz mój brak wiedzy, staram się czytać jak najwięcej ale vlany mam obecnie "liźnięte". Czym to się różni od ustawienia na asusie: "na porcie 2 i 3 mamy vlan 213" jak na zdjęciu? (screen z demoui bo jest obecnie odłączony)
HaPPe - @Jarek_P: wybacz mój brak wiedzy, staram się czytać jak najwięcej ale vlany m...

źródło: vlan3

Pobierz
  • 0
@supra107: no właśnie na archerze c6 działa z palca bez problemu :D obecnie właśnie do archera mam wpiętego neta i stb a do niego ASUSa jako dostęp do internetu/wi-fi no ale bardzo bym się chciał pozbyć tplinka żeby nie chodziły dwa routery :/
Czym to się różni od ustawienia na asusie: "na porcie 2 i 3 mamy vlan 213" jak na zdjęciu? (


@HaPPe: jak pisałem, nie znam tych konkretnych urządzeń, więc ciężko mi coś tu doradzić. Niemniej, jeśli masz skonfigurowany poprawny vlan i port dodany do tego vlanu, a ISP twierdzi, że pakiety z dołączonego do tegoż portu STB widzi pod innym vlanem, to dla mnie tak to właśnie wygląda, jak źle ustawiony