Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zajmuje się sprawami ubezpieczalni jak zaniżają wycenę ? Mam do lakierowania praktycznie cały bok, do wymiany reflektor (ledowy bodajże, wymiana albo polerowanie), i mi allianz wycenił na 1600zł :D auto nowe, z tamtego roku. Śmiech na sali, za tyle to nawet wtyczki do reflektora nie kupię :D Jak i gdzie napisać odwołanie od tego ?

#ubezpiczenia #allianz #odszkodowania #ubezpieczenie #lakiernictwo #malowanie #skoda #samochody #warsztat
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Shellthorn: Był rzeczoznawca niby nie zależny, ale wezwał do allianz i dostałem właśnie dziś wycenę od nich na 1679zł :D . Gdzie wycenić te elementy, wzywać rzeczoznawcę, który zrobi jeszcze raz wycenę ?
  • Odpowiedz
@Ximcio: teoretycznie najlepiej zgłosić do ASO ale poczytaj o tych historiach, w których ASO daje Ci papier do podpisania, że jak ich wycena naprawy nie zostanie zaakceptowana/całkowicie spłacona przez ubezpieczyciela to różnicę Ty dopłacasz. Chociaż ja się jeszcze z tym nie spotkałem.

Ja początkiem tego roku za strzał w bok w Opla Vectre 2004 gdzie trzeba było wymienić drzwi i pomalować 2 elementy dostałem 4900 zł w pierwszej propozycji bez przyjazdu
  • Odpowiedz
  • 0
@Shellthorn: Ok, dzięki, Czyli mam napisać do allianz, że jednak rozliczam się w ASO, czy jak już zgłosiłem chęć otrzymania kalkulacji, to muszę zabrać kasę ? Czy dzwonię do Swojego salonu(ASO) i im zgłaszam sprawę ?
  • Odpowiedz
@Ximcio: Jeśli masz nowe auto i ubezpieczenie obejmujące naprawę na oryginałach w ASO - nie powinieneś się nawet zastanawiać nad braniem gotówki, chyba że masz dobrego mechanika. Dzwonisz do ubezpieczyciela, mówisz że chcesz usunąć szkodę bezgotówkowo w ASO i tyle. Sprawdź sobie tylko z jakim ASO Twój ubezpieczyciel współpracuje i podaj ubezpieczycielowi. Tylko uważaj, bo możesz trochę poczekać na naprawę (tj. ASO na części) xD
  • Odpowiedz
Z ta naprawa bezgotowkowa tez nie jest tak rozowo. Warsztat moze sie boksowac z ubezpieczycielem i 2 miesiace bo ubezpieczyciel nie bedzie chcial zaplacic tyle ile chce warsztat. Przynajmniej ja tak mialem przy jednej szkodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
No ale jaja robią z tymi kwotami. 1600zl za malowanie pół auta i reflektor do wymiany albo polerowania.
  • Odpowiedz
@Ximcio: Meriva A 2007 rok- zderzak pękł. pas przedni górny, wzmocnienie zderzaka, reflektor, nadkole lewe (do prostowania i lakierowania), maska do wyciągnięcia- PZU dało mi 1200zł.
  • Odpowiedz