Wpis z mikrobloga

hej! czy po usunięciu ginekomastii (wycięciu gruczołów) jest szansa, że to znowu wróci? Opinie widzę różne, ale wydaję mi się, że ludzie mylą pojęcia gino i lipomastii. Jeżeli problemem "odstających i spuchniętych" sutów są hormony, to czy gdy znowu dojdzie do rozregulowania hormonów nadal na rozregulowanych hormonach problem może wrócić (mimo, że gruczoł wycięty)?

#ginekomastia #lipomastia #zdrowie #hormony #finasteryd #endokrynologia #silownia
  • 31
  • Odpowiedz
@michalowoz: https://atenaclinic.pl/
Miejscowe. Najpierw wstrzykują znieczulenie mala strzykawka. Pozniej robia naciecie 5mm tak 5-6cm obok sutka, wkladaja rurke i wstrzykuja do srodka wieksze znieczulenie a nastepnie jakis specyfik ktory rozpuszcza te tkanki czy cos takiego. Pozniej jeszcze wkladaja cos do srodka zeby manualnie porozbijac te tkanki i na koniec wkladaja rurke i wysysaja te smieci.

Blizna ok. 5mm jak po szczepionce, jak sie nie przypatrzysz z bliska to nie zauwazysz. Zabieg
  • Odpowiedz
@Ja_nusz mam dosłownie minimalna ginekomastie od wielu lat, zbijałem prolaktyne farmakologicznie i niewiele pomogło. Irytuje mnie to, ze będąc szczupłym w lecie od boku jest taki lekko odstający nabrzmiały sutek. byłem na konsultacji ale chciał mnie wsadzić na pełne chirurgiczne usuwanie w znieczuleniu ogólnym za 10k (wpłaciłem 4K zaliczki), ale chyba się wycofam bo nie podoba mi się to patrząc na przed/po na necie w jakim stanie byli ludzie i jak mały
  • Odpowiedz
@michalowoz: No mi usunięto po 100ml z każdej piersi więc sporo a jeszcze mi zostało, ale juz mi to nie przeszkadza bo jest tego zdecydowanie mniej.
No ja nosiłem bandaż ze 2-3 tygodnie jakoś. Jakikolwiek zabieg to ryzyko. Twoj wybór.
  • Odpowiedz
@8kWq5N8fmyQRCClShgBD3pySODQqjXU mam na myśli, ze ja mam ginekomastie minimalna, dosłownie i mi proponowali operacje w pełnym znieczuleniu z pobytem w klinice 2 dni, z gorsetem na pare tygodni za 10k. A wszyscy, których sprawdzam/pytam mieli cyce wiszące z sutami jak kobieta karmiąca i byli w klinice pare godzin i maja płaska klatkę po zabiegu za 4-6k…
  • Odpowiedz
@michalowoz: aha, bo bałem się że chodzi Ci o spartaczone operacje. Ja będę miał co prawda w znieczuleniu ogólnym, ale bez gorsetu i wychodzę od razu - 8,5k. Gigantycznej nie mam, ale przeszkadza bo przez opiętą koszulkę albo bez niej widać.
  • Odpowiedz
@8kWq5N8fmyQRCClShgBD3pySODQqjXU jaka klinika? No ja mam tak, ze jak mam normalny t shirt to luz, ale jakiś slim fit to widać takie suty odstające lekko hehe… jak kiedyś mega dużo ćwiczyłem i miałem zero tłuszczu to i tak były takie nabrzmiałe. ostatnio badałem prolaktyne i miałem parokrotnie ponad normę, tarczy uregulowana itd działam z prolaktyna, jak nie spadnie znacząco wizualnie po tym to usuwam w #!$%@?
  • Odpowiedz
ooo daj znac po. Rozważałem ich!


@michalowoz: miałem w środę tydzień temu, chyba jest zajebiście, lewy od razu płaski, w prawym lekka opuchlizna i wyglądał na początku tak jak przed operacją, teraz zeszła i wygląda już mniej więcej płasko. Co do blizny to ocenię jak zdejmie mi szwy, ale też wygląda ładnie. Ogólnie polecam.
  • Odpowiedz