Wpis z mikrobloga

Czy jest jakakolwiek konsekwencja za niezgłoszenie okoliczności które wykluczają z dopłat bk2%? Po prostu tracę dopłaty jak to wyjdzie i elo czy jest proces proces w dochodzeniu czy nie mieszkam tam ponad rok lub wynająłem mieszkanie/jego część przez jakiś czas? Ciekawi mnie jak wyglądałyby ewentualne kontrole mieszkańców nieruchomości kupionych na bk2%.

#nieruchomosci #inwestycje #kredythipoteczny #kredyt2procent #finanse
  • 16
  • Odpowiedz
Czy jest jakakolwiek konsekwencja za niezgłoszenie okoliczności które wykluczają z dopłat bk2%? Po prostu tracę dopłaty jak to wyjdzie i elo czy jest proces proces w dochodzeniu czy nie mieszkam tam ponad rok lub wynająłem mieszkanie/jego część przez jakiś czas? Ciekawi mnie jak wyglądałyby ewentualne kontrole mieszkańców nieruchomości kupionych na bk2%.


@ksiezycoweNieruchy: Konsekwencją jest zwrot wszystkich dopłat wraz z odsetkami od chwili wystąpienia zdarzenia, które skutkuje utratą prawa do dopłat.
  • Odpowiedz
@marcpol: a wyłudzenie kredytu? Nie wiemy też jakie dokumenty będzie ktoś podpisywał, moim zdaniem za mało informacji.


@Kiedysbedeczerwonka: W przypadku, gdy dojdzie do wyłudzenia kredytu konsekwencją jest zwrot wszystkich dopłat wraz z odsetkami oraz ewentualne zarzuty z 297 KK.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: spodziewam się, że w umowach będzie zapis, że kredytobiorca jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia banku w takich przypadkach. To będzie Twój obowiązek, aby to zgłosić.


@lipszczak: Tak, masz rację, wynika to bezpośrednio z ustawy.
  • Odpowiedz
@marcpol pytanie czy przyjeżdżanie do Polski raz w roku na parę dni jest wystarczające żeby całkowicie legalnie tego nie zgłaszać.


@ksiezycoweNieruchy: Jeśli zaprzestaniesz prowadzenia gospodarstwa domowego w nieruchomości finansowanej kredytem na okres dłuższy niż 12 miesięcy to tracisz prawo do dopłat. Definicja gospodarstwa domowego występuje w ustawie, nie ma jednak definicji prowadzenia gospodarstwa domowego. Moim zdaniem przypadek, który opisujesz powoduje utratę prawa do dopłat, zupełnie inną sprawą są jednak możliwości weryfikacji.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Mireczki a powiedzcie mi czemu jestescie tak przekonani ze dostaniecie te 2% mimo spelniania wymogow? To sie rozejdzie pol sekundy po otworzeniu mozliwosci skladania wnioskow, gdzie ponad polowa pojdzie godzine przed otwarciem urzedow wypelniona dla rodzin urzedasow :) Na to jest skonczony budzet. Liczycie to sobie w budzetach tak jakby to byl 100% pewniak xD
  • Odpowiedz
@redditowywykopek to jest pewnik, ponieważ jest to program pod wybory PiS. Na potrzeby programu przeznaczono budżet na parę lat do przodu. Haczyk jest w tym, że w tym roku jest bez limitów, a w przyszłych latach nikt nie dostanie, bo na ten rok pula środków jest przekazywana z przyszłych lat na ten program. Ja już zainwestowałem i zbieram papiery pod bk2%, bo teraz to jedyna szansa na to.
  • Odpowiedz