Wpis z mikrobloga

@dopewizard jeden przypadek na milion i afera. A ilu ludziom ulatwilo to funkcjonowanie, to sie nie wspomni, bo tylko zwracamy uwage na patologiczne zachowania. Przypominam, ze wiekszosc polakow zarabia minimalna krajowa, a nie uwzglednia sie w statystykach dzialalnosci jednoosobowych, ktore tylke zwiekszylyby ten procent.
@OSH1980 no, z choinki sie urwales? stad skad bral dotad. Tu gdzie zabierze, tam nalozy nowa oplate, jalmuzne, podatek. Nie rozumiem, czemu tak oburzony jestes. Jak uwazasz, ze ta forma wsparcia obywateli jest niesprawiedliwa, to szukaj partii, ktora tego nie proponuje, a wtedy proboj przekonac innych do glosowania na nia. Obecnie kazda partia obiecuje podobny socjal.
@tekserew: To niech te 800 plus będzie ALE dla osób pracujących nie przekraczających kwotę X. A nie dla #!$%@? nierobów, co wyruchają piątkę dzieci i z tego socjalu żyją. W drugą stronę przypadki też znam. Małżeństwo zarabia razem 30k miesięcznie a biorą 500+ ... Tak #!$%@? być nie powinno. Niech te pieniądze idą tylko i wyłącznie do potrzebujących.
Małżeństwo zarabia razem 30k miesięcznie a biorą 500+


@lukiboss:
Musisz zdać sobie sprawę, ile to małżeństwo 30k oddaje w podatkach co miesiąc. Jest to prawdopodobnie coś między 15 a 20k. Kolejne około 20% to VAT na wszystkie zakupy jakie robią. Nie widzę nic dziwnego w tym, że chcą chociaż minimalnego zwrotu tego ogromu forsy, który z nich płynie do budżetu.
Dla bogatszych osób podskoczenie 500+ na 800+ oznacza, że za prywatny
@caslin: Oni oddają swoje, ale na te ich 800+ pójdą też moje pieniądze. A skoro zarabiam mniej od nich, to czemu oni mają dostać 800zł na bachora? Raz jeszcze: 800+ powinno być tylko dla pracujących potrzebujących rodzin, wtedy niech se #!$%@?ą to z mojego wynagrodzenia ok. A nie, że najbardziej cieszy się z tego patologia co ani dnia w życiu nie przepracuje. I tak samo powyżej jakiejś kwoty 800+ nie powinno
zapytaj skad biora kase w czechach, w hiszpani, czy w innych krajach na pomoc socjalna. Pomoc socjalna to jeden z filarow panstwa demokratycznego, ktora ma za zadanie wspomoc tych, ktorzy z roznych przyczyn maja gorzej w zyciu.


Pełna zgoda.

Ale znajdz mi panstwo, gdzie tak sie nie robi? Tak dziala polityka socjalna.


@tekserew: Polska właśnie tak nie robi. Popieram politykę socjalną i wspieranie słabszych, ale w Polsce świadczenie otrzymują wszyscy mający
@Neko-chan51 program jest sluszny, tylko niedoprecyzowany. Gdyb scisle okreslic spoleczenstwo, ktore ma uzyskac pomoc finansowa, by wyjsc z biedy, lub zapewnic dzieciom podstawowe funkcjonowanke, to jak najbardziej warto przychylic sie do tego.
@tekserew: W 85% przypadków, jeśli dasz rękę - wezmą całe ramię. Jeśli ktoś chce pomocy pieniężnej niech robi zbiórki - chętne osoby wpłacą. Trzeba sobie radzić, życie nie jest łatwe.
@Neko-chan51 jako przedstawiciel panstwa jestes odpowiedzialny za wszystkich, bo glos na ciebie oddali i ci co nie potrzevuja socjalu, i ci co sa do niego zmuszeni przez zycie. Niestety, zycie jest tak okrutne, ze jedni rodza sa i sa na lepszej pozycji, a drudzy na gorszej. Trzeba wzac odpowiedzialnosc za tych co maja gorzej. To czy poprawnie skorzystaja z pomocy, to ich sprawa, ale mieli to zapewnione.

Ze zbiorkami jest ten problem,
@tekserew: Nie jestem odpowiedzialna za innych. To nie jest moja wina, jeśli ktoś urodził się w bogatej rodzinie lub biednej.
Moim zdaniem gdyby nie było socjalu wcześniej nikt by nie prosił o więcej pieniędzy na dzieci i być może byłoby lepiej.
@Neko-chan51 w przypadku gdy ludzie maja ogromny problem finansowy, dochodzi do tego, ze nie sa w stanie wyzywic rodziny, to zaczyna sie problem. Prowokuje to do posuwania sie do nielegalnych czynow, byle zagwarantowac minimalny byt sobie i bliskim. W konsekwencji mozna by bylo spodziewac sie rabunkow, kradziezy, napadow, porwan. Przezylismy w kraju przeciez tak okropny czas i to nie tak dawno, bo jeszcze 40 lat temu dochodzilo do takich sytuacji.