Wpis z mikrobloga

Karakan o 800+ które będzie kosztowało dodatkowe 26mld rocznie, a na oddziale którym pracowałem hajs od NFZ skończył się w kwietniu.
#!$%@? w kwietniu wyrobili cały limit roczny od NFZ na zabiegi. Resztę roku nie wiem co będą robili. Chyba tylko te świadczenia na cito co są gównowyceniane i generują straty dla szpitala. W tym roku na nfz obcięto 13mld, żeby przekazać na reżimówkę i swoje durne pomysły.

Głupszego narodu nie dało się stworzyć.

#lekarski #lekarz #polska #medycyna #szpital #pis #panstwo #wladza
  • 58
@Worm91: Świat jest tak samo #!$%@? i tak samo ludziki biegną pod lufy karabinów maszynowych.

Natomiast ja nie jestem przeciwko rozsądnym rozwiązaniom i zakładam, że część szczepień (ich forma to inny temat) może mieć jakiś pro zdrowotny sens. Natomiast do dobrych rzeczy przeciętnego obywatela nie trzeba zmuszać, sam o to będzie zabiegał.
No taki ze może omijać ograniczenia dobowe czasu pracy i nie odpowiada finansowo za błędy lekarzy. To jest wielka tajemnica kontraktu.


@gracilis: Tego to ja jestem świadom. Ale nie można się przyzwyczajać do patologii, chyba, że chcemy budować taki chlew jak Rosja a nie nowoczesne państwo. Pieniądze, które idą na kontrakty zamiast UoP powinny iść na inwestycje, procedury i kształcenie nowych medyków.
@KollA: czyli fajki,alkohol,seks bez zabezpieczenia, jazda pod wplywem, otyłość,nieleczone nadciśnienie i cukrzyca,nietrzymanie się zaleceń lekarskich, kupowanie zbędnych produktów branie chwilówek,hazard,, kredyt na 50 lat na 8%.
Tak to nie działa? Xd
@gracilis: fajki bez reklamy, jaki to byłby procent palaczy?

Podobnie wszystkie inne rzeczy, które wymieniłeś są silnie narzucane systemowo, ludzie są do nich zmuszani masowymi rozwiązaniami, dla których alternatywne zachowanie jest bardzo trudne.
@zona_proboszcza: Tylko, że nie mówiłem o szczepionkach na covid. Mimo iż jestem zwolennikiem tych szczepień, wiem jak gorące emocje budzą. Ja mówiłem o takich rzeczach jak polio, krztusiec, czy błonica, a on mi gadał o planowych epidemiach wywoływanych przez lekarzy w przeszłości.
@gracilis: Oczywiście, jeśli promujesz rozwiązłość seksualną (a wiele mediów to robi) i inne środki antykoncepcyjne, to przyczyniasz się do zwiększenia prawdopodobieństwa przygodnego seksu bez prezerwatywy.
Jesteśmy potomkami ludzi, którzy szczepili się tylko naturalnie i nie jestem przeciwnikiem kopiowania takich rozwiązań, o ile są one bezpieczne dla pacjenta. Wszystko ponadto to ściema, jak ze szczepionkami na przeziębienia.


@KollA: Twoi potomkowie nie brali antybiotyku, gdy chorowali, nie brali Ibuprofenu, gdy ich głowa polała, nie dostawali radioterapii, gdy chorowali na raka. Rozumiem, że też nie masz zamiaru się leczyć, gdy zachorujesz?

Tak samo mówiono o szczepieniu na sarsika, że
@bregath: W 99% użycie przez lekarzy antybiotyku nie ma sensu, jest to nadużywanie substancji i nie jest to leczeniem, a ściemą. Środki przeciwzapalne to tylko trucizny, pożytek z nich żaden, raka można leczyć, tylko trza umić.
W Afryce są ludy gdzie prawie każdy jest nosicielem Aids, a jeszcze się rozmnażają jak króliki.
@Yeraz: Ale roznoszących choroby weneryczne pedałków widać gazetki żydowskie uczą aby w dupcię bez gumki się ładować.
W 99% użycie przez lekarzy antybiotyku nie ma sensu, jest to nadużywanie substancji i nie jest to leczeniem, a ściemą.


@KollA: powiedz to mojej nodze, w której w wyniku zabiegu doszło do zakażenia, i gdyby nie antybiotyk, to cholera wie jakby się to mogło skończyć (2/3 nogi było objęte stanem zapalnym). Powiedz to ludziom chorującym na salmonelle. Powiedz to ludziom chorującym z powodu zakażenia E.coli, paciorkowcami, czy nawet gronkowcem. A rodzajów
@bregath: Podajesz ten 1% celowego użycia, nie przeczę temu, że to narzędzie można użyć w dobrym celu. Ale w 99% antybiotyk ląduje w pacjencie na przeziębienie, inne lekkie zakażenia lub z powodu małych zranień, sam miałem 2 razy w ciągu ostatanich 2 lat tak zapisane antybiotyki, oczywiście żadnego nie przyjąłem. Ponieważ z przeziębieniami do lekarza nie łażę, standardowo miałbym tych antybiotyków więcej przepisanych.