Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, nadszedl ten moment ze chcialbym kupic sobie rower. Najlepiej taki, w ktorym moglbym jezdzic na dalekie i dlugie wyprawy typu np 10 dniowy trekking z Polski do Albanii itp. Dlatego tez wygoda to jest to na czym mi najbardziej zalezy ( chyba im bardziej wyprostowana pozycjja tym lepiej). Czytajac o rowerach stwierdzilem ze kupie #gravel. Zrobilem sobie pomiary ( sam) ze strony https://www.wrenchscience.com/pages/fit-system. Wyniki na gorze grafiki, na dole zas sa parametry dla roweru merida Silex 700 2023. Moje pytania brzmia:
1) Patrzac na parametr reach, ktory wyszedl mi 385mm powinienem wybrac rower o rozmiarze S. Dodam ze mam wzrostu 184 cm, ale wedle ich tabeli powinienem brac M lub L. Wiec kto ma racje? zle sie pomierzylem czy rozmiary meridy sa z d*py?
Patrzac na Stack (S) wychodzi miedzy rowerem M lub L
2) W przypadku kiedy np jestem po srodku rozmiarow, to lepiej brac wiekszy czy mniejszy? (zalezy mi na wygodzie najbardziej
2) Poleciccie jakis rower ( nie musi byc gravel) , przystosowany do dlugich podrozy ( musi miec mocowania na bagaznik itp). budzet to tak 7k, ale wole wydac mniej niz wiecej ( ryzyko kradziezy na wczasach)

P.S. Zdjecia kotkow dla atencji :)

#rower #gravel #pedalujzwykopem #bikepacking
B.....o - Siema Mirki, nadszedl ten moment ze chcialbym kupic sobie rower. Najlepiej ...

źródło: Capture

Pobierz
  • 3
@Big_Fomo ja jeżdżę na rowerze zbudowanym z framesetu marin four corners. Frameset jest ze stali, więc nie trzeba się specjalnie stresować dokręcając rzeczy, wszystko dokręcałem z ręki, masz uchwyty montażowe na bagażnik z przodu i z tyłu i na błotniki i bidony. Geometria git do jeżdżenia całymi dniami. Mam ~178cm i jeżdżę na M. Co do osprzętu nie wypowiem się, bo nigdy nie miałem seryjnego. Z tego co czytałem to średni. Dobre