Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pomysly to proszę aby się nimi podzielił.

Obecnie w moim teamie (nie jest to dzial BI) raportujemy używając tylko excela. Pojawiło się wymaganie biznesowe, któremu sprostać mozna tylko przy użyciu power pivot (zakladajac, ze dalej bazujemy na excelu) a w power pivot jak wiadomo jest DAX.

Mam już wystarczającą wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania
danych, daxa i pq zeby korzystać z power bi.

Chce przekonać moich przełożonych do tego zeby jakas czesc raportów przenieść do power BI. Zakladajac, ze mi sie to uda to i tak pozostaje kwestia uzyskania licencji power bi pro dla całego teamu (obecnie 5 osob). Mam juz namiary na ludzi z dzialu BI do których moge sie zgłosić w tej sprawie a oni mi pomogą to ogarnąć.

Jakich argumentów moge użyć w celu przekonania zespołu do power bi zamiast excela? Mam juz tak:
- lepszy wyglad raportów
- lepszy wglad w dane
- lepszy sposób udostępniania (obecnie za każdym razem jak pojawiają się dane to wysyłam mailem raport)
- rozwiązanie problemu biznesowego (w power pivot tez by to dało radę zrobić ale myślę, że można użyć tego argumentu)

Mam już gotowa wersje demo raportu w power bi. Za jakiś czas zamierzam to zaprezentować przełożonym. Nie ukrywam, że mocno mi zależy aby korzystać juz i rozwijać się w czymś innym niż sam excel.

#powerbi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 1
@mirko_anonim
Większą interaktywność i lepsze funkcjonalności raportu oraz bogatsze wizualizacje.
Możliwość zaimplementowania row level security i dystrybucja raportów do użytkowników na innym poziomie widoczności danych.
Użytkownicy mogą sami subskrybować raporty i otrzymywać je na maila.
Brak limitów na ilość wierszy w tabeli źródłowej. Łatwiejsze utrzymanie i rozwój narzędzia.