Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na #prawopracy ?

Jestem zatrudniony na umowach tymczasowych, co miesiąc nowe. Jeśli pod koniec miesiąca po prostu nie dostanę nowej to przez jaki czas mam wszystkie świadczenia? Muszę iść na operacje i wiem, że będą duże zwolnienia. Wolę poczekać ale nie wiem czy później zdążę to załatwić.

#praca #prawo #ubezpieczenie #zus
  • 19
  • Odpowiedz
@mironczyk: To jest normalna umowa o pracę z urlopem wypoczynkowym, premiami i miesięcznym okresem rozliczeniowym. Mam oplacane wszystkie składki, różni się tylko czasem na jaki jest zawierana.

@uszatekmis: Znalazłem coś takiego: Zwolnienie lekarskie może też być wystawione po ustaniu ubezpieczenia chorobowego, jeśli niezdolność do pracy powstała do 14 dni od dnia ustania ubezpieczenia i trwa bez przerwy co najmniej 30 dni.
  • Odpowiedz
@gorzka: Chodzi mi głównie o zasiłek chorobowy, jeśli mnie zwolnią to fajnie dostawać kasę jeszcze przez np. 2 miesiące. W końcu na coś kradną mi co miesiąc ;)
  • Odpowiedz
@maqs7: ok, rozumiem. Myślałam że bardziej Ci chodzi o ubezpieczenie na wypadek jakichś operacji w przyszłości

edit: a chorobowe tak jak już wyżej napisano - najlepiej do psychologa - depresja itp - najłatwiej dostać długie zwolnienie i najtrudniej udowodnić symulacje
  • Odpowiedz
@gorzka: Tylko, że ja i tak muszę iść na operację więc nawet ściemniać nie muszę. Jeśli pójdę teraz to i tak mnie wywalą bo będą musieli zatrudnić kogoś na zastępstwo. Wychodzi, że mam 14 dni na załatwienie zwolnienia na ponad miesiąc, czyli w 14 dni musiałbym ustawić operację co będzie ciężkie raczej.
  • Odpowiedz
: lepiej byc ubezpieczonym niz nie byc i placic za wszystko z wlasnej kieszeni


@mironczyk: Pośredniak, jedna wizyta. Kolejna po jakiś 3 miesiącach dopiero ;)
  • Odpowiedz