Wpis z mikrobloga

12 pkt od Ukraińców wyłącznie jako wdzięczność za naszą pomoc
16 pkt od Polonii na Wyspach
7 pkt od Polonii na Islandii
6 pkt od Polonii w Norwegii
Belgia, Dania, Niemcy, Holandia (15pkt) to pewnie też Polonia

Jeśli dodać do tego punkty od "sąsiadów" - Litwy i Estonii to zaraz się okaże, że w klasyfikacji widzów nasza Blanka też szorowałaby po dnie tabeli.

Dziwnym trafem punkty dostaliśmy tylko od krajów, do których nasza "wykształcona" elita najchętniej jeździ pracować (nawet przyrost punktowy powiązany jest z popularnością danej destynacji). Na grafice nie ma Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Grecji i wielu innych państw europejskich. Jakieś minimalne zainteresowanie Blanką pojawiło się jedynie w egzotycznej Rumunii, Albanii, na Cyprze, itp. czyli w krajach, gdzie lubią takie odpustowe disco polo jak nasze "Solo".

Nie przeszkodzi to pewnie TVP wyniku uzyskanego przez ich podstawionego kandydata ogłosić jako ogromnego sukcesu, bo przecież wśród widzów byliśmy w top10.

#eurowizja
vegeciak - 12 pkt od Ukraińców wyłącznie jako wdzięczność za naszą pomoc
16 pkt od Po...

źródło: 7679e9b8a2c2db11ad3c9230eba75cfd72d2bf81afcb0b75ddf6fbf6fc9e1856

Pobierz
  • 10
Izrael ciekawie na tej liście wypadł, zero od widzów, ale za to 2 od jury. Jury zakładam, bardziej się przykłada do oceny i nie głosuje sympatią. W Izraelu lepiej widzowie wybrali od jury, bo Polska raczej nie była typowana na top10
  • 8
@wykopkowiczz: To tragiczny wynik.

Bez Polonii mielibyśmy 12 pkt od jury (w tym 6 od Ukrainy) i jakieś 10-12 pkt od widzów (zsumowałem te pojedyncze punkty od Albanii, San Marino, Armenii i założyłem, że od "polonijnych" krajów nawet bez mieszkającej tam Polonii też coś byśmy dostali). Łącznie ok. 20 pkt (bez wdzięczności jury Ukrainy ok. 15) i jedno z ostatnich miejsc.

Kasia Moś nie wydała chyba ani jednego singla (nie mówiąc
@vegeciak: reprezentantka Izraela dzięki której wygrałem dzisiaj u bukmachera 528 zł przyjechała do Polski nakręcić teledysk do swojej piosenki, którą zaprezentowała na Eurowizji. Stąd pewnie polskie jury przyznało jej 12 punktów a jury z Izraela odwdzięczyło się symbolicznymi 2 punktami
@vegeciak: jakiś pocisk napisałeś pisząc "wykształcona" elita pracująca za granicą a jesteś jedynie gamoniem który pisze wypociny na pato tagach XD