Wpis z mikrobloga

@ArmageddonPrzeciwBladziom: przecież to jest wszystko szopka i najbardziej jestem obrzydzony księżmi, którzy biorą za to kasę. Powinno być tak 'bierzmowanie państwo mają?' 'do kościoła co niedzielę chodzą?' 'a jaki pogląd na aborcję czy antykoncepcję?' A to zapraszam #!$%@?ć, bo ja jako katolicki ksiądz nei mogę w czystym sumieniu udzielić państwu ślubu bo nie tylko byłoby to bluźnierstwo ale mam powazne wątpliwości czy wychowają państwo dzieci po katolicku więc nie mogę do
Dlatego Kościół posoborowy to jakaś parodia jest. (I nie mówię, że KK ma właściwe zasady czy nie, tylko już widzę jak idę sobie na hurra do jakiegoś rabina czy imama i mówię, że mam na nich #!$%@?, ale chcę brać u nich ślub)


@LifeReboot: no fakt, n0rmictwo sobie zrobiło z kościoła zwykłą firmę usługową, gdzie można sobie zorganizować ślub kościelny jako dodatkową atrakcję, w ramach której p0lka może sobie pobrylować w
@ArmageddonPrzeciwBladziom: dla mnie to jest straszny cyrk i znam ludzi co w to się nie bawili i szanuję. Ale najpierw wynajdowanie takich nauk małżeńskich, żeby ksiądz był lajtowy a potem tez oburzenie, że jak on śmie im mówić to co mówi KK :D Potem spowiedź co w ogóle jest przecież parodią jak ktoś idzie pierwszy raz od bierzmowania i nie wie w sumie po co, a ksiądz to klepie. A potem
A potem sam ślub i ksiądz z ambony najpierw robiący 'ekhm' a potem już mówiący wprost 'publiczności' kiedy wstać a kiedy klękać :D Mi by wstyd było brać pieniądze za coś takiego bo oni przecież mówią takiemu księdzu wprost 'masz tu forsę, rób swoje zaklęcia i się #!$%@?'


@LifeReboot: ja tam religijny też nie jestem, ale jednak tak ponad 90% ludzi w tym kraju wychowywany byłem na katolika, więc szlag mnie