Wpis z mikrobloga

Hej pytanie dotyczące #kredyt2procent oraz #mieszkaniebezwkladu.
Jestem singlem i planuje zakup mieszkania, samo mieszkanie kosztuje 450k ale chciałbym dodatkowo wziąć kredyt na remont w wysokości około 100k czyli razem powinno wyjść 550k. Na wkład własny 20% mam (110k) ale problem jest w tym, że po takiej wpłacie pozbyłbym się właściwie swoich wszystkich oszczędności. Teraz pytanie, jeżeli dobrze rozumiem założenie tych programów to mogę starać się o kredyt w wysokości 480 tyś (z czego 30 tyś byłby tą gwarancją BGK???) a sam wpłaciłbym te 70 tysięcy co pozwoliłoby mi przynajmniej zostawić poduszkę finansową a po podsumowaniu dałoby mi to 20% wkładu własnego i lepsze warunki. Dobrze to rozumiem? #kredythipoteczny
  • 6
@Riiuku: Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to tak, warunki kredytu będą takie same dla wkładu własnego 110k i dla wkładu własnego 70k + 40k gwarancji BGK (40 a nie 30 jak napisałeś). Dodatkowym kosztem będzie 400 zł prowizji za gwarancję no i oczywiście wyższe koszty w związku z większym kredytem, ale jak mówisz zostawiasz sobie poduszkę finansową
@Riiuku: Kredyt w programie Bezpieczny Kredyt 2% może być przeznaczony na nabyciem prawa własności lokalu mieszkalnego wraz z jego wykończeniem. Istnieje możliwość uzyskania kredytu z gwarancją wkładu własnego. Nie zwiększa to jednak maksymalnej kwoty kredytu, która w przypadku singli wynosi 500 000 zł.
@marcpol w przypadku połączenia programu BK2% z mieszkanie bez wkładu własnego obowiązują maksymalne limity dopłat do m2?


@Mmiko: Nie ma takiego połączenia programów, możliwe jest natomiast uzyskanie kredytu w programie Bezpieczny Kredyt 2% z gwarancją wkładu własnego. Program Bezpieczny Kredyt nie ma limitów ceny m2.