Wpis z mikrobloga

#programista15k #csiwykop Mirasy, HELP! Kto tu zarabiał te 15 koła kiedy to było dużo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałem z sądu info o olaniu sprawy, bo rzekomo nie mogą dojechać sprawcy. Czy to prawda te porty i kąkutery?
Chodzi o namierzenie anonima, który dopuścił się przestępstwa (które sąd przyznaje) od anonima przez Messenger - jednak nie mogą uzyskać danych bo cośtam. Czy to cośtam jest legitne czy mnie czarują? #internet #siecikomputerowe #sieci
Pobierz na_piechote - #programista15k #csiwykop Mirasy, HELP! Kto tu zarabiał te 15 koła kied...
źródło: asas
  • 17
@na_piechote: jeśli fb faktycznie nie ewidencjonuje tylko IP bez portów klientów, to jeśli sprawca nie miał publicznego IP sprawa się mocno komplikuje, bo operator musiał by sprawdzać kto o danej godzinie łączył z fejsikiem i czy z danego adresu "zbiorczego" nie było więcej niż jednego połączenia.

A numeru telefonu czy maila sprawcy fb nie udostępnił?
@Gerax9: to nie moja sprawka a znajomego. Nie chcę też tu opisywać bo sam nie znam sedna - chodziło o pomówienie (przez anonimowego usera messengera) bliskiej osoby, bo miało wpływ na różne ważne decyzje, np. kosztowne. Ustalono, że to występek niedozwolony, karalny - kwestia ustalenia sprawcy.
@Gerax9 znajomek pewnie napisał do niego na Messengerze że potrzebuje kasy bo mu brakło w sklepie i żeby 2 stówki mu blikiem podesłał to mu odda pojutrze. A to nie był on;)
Kwoty są dość niskie i wyprane przez kilka losowych osób. Nikomu się nie chce tym potem zajmować, trzeba angażować masę ludzi i instytucje żeby znaleźć sprawcę. Szkoda rzędu 200zl a koszt rozwiązania sprawy i ukarania sprawcy minimum 50tys
@Bloodaxis1: Jestemy na wykop.pl a nie wykop.us

Skad ta kasa jest brana i gdzie ląduje? Z konta w jednym banku i pojawia sie na koncie w drugim banku? Fb ma powiazanie z kontami bankowymi?

W Polsce mamy blik. Klikasz na kontakt w ksiązce wyslij kase i już, wystarczy że numere teleofnu jest podpiety pod system blik, prawie kazdy bank ma to zintegorwane. Oszukiwanie jednak wykorzystuje kody blik a tam kasa może
@zibizz1: podpięte konta, coś pewnie jak blik ( wiem co to jest i korzystam czasami) w messengerze po prostu klikasz ile chcesz wysłać/otrzymać i potwierdzasz i go. Myślałem, ze ta usługa messengera jest dostępna na całym świecie.
@na_piechote: Jeżeli sprawca nie był za dodatkowym NATem (czyli leciał z własnego łącza po kablu) to IP wystarczy (przy niestatycznym adresie musi go wsypać też jego ISP), gorzej jak leciał np. na połączeniu komórkowym, a jeszcze jak przez VPN w innej jurysdykcji to zapomnij. Prędzej znajdziesz gnoja innymi metodami.
@a_piechote: Zależy. ISP to inaczej dostawca. Generalnie jeżeli masz publiczny adres IPv4 #!$%@?, to tak jak ci napisali, możesz ustalić dostawcę - ALE błędnie napisali że tylko dostawcę, bo to zależy od rodzaju połączenia. Spróbuję to prosto wyjaśnić:

1. Sąd przyciska FB do wydania IPv4 gnoja w czasie kiedy on pisał post (tutaj kruczek, o tym zaraz)
2. Masz IPv4, łatwo ustalić jaki to ISP bez pomocy sądu. Jeżeli nie jest