Wpis z mikrobloga

Głupiutcy Bawarczycy zerwali sojusz z Burgundią. To ostatnie co trzymało jednych i drugich przed gniewem Hanzeatyckich kupców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ekspansja na południe - Jest

Zdominowanie handlu w Ameryce Północnej i Karaibach - Jest

Zdominowanie handlu w Azjii - Na chwilę obecną tylko Cejlon i Malacca, ale pognałem właśnie Brytyjczyków stamtąd.

Z ciekawostek, Francja była moim wiernym sojusznikiem ale wpieprzała się w głupie wojny z Burgundią, w obronie włoskich państewek. Gdy więc wpadli pod PU z Hiszpanią (WAT) przez chwilę myślałem, że może ich spod tego wyzwolę ale, meh - Aragonia wydaje się dużo lepszym sojusznikiem ;)

Jest roku 1677, a Hiszpania dalej nie zjednoczona - co 5 lat prowincje przechodzą z jednej strony na drugą, a wojnę o nie toczy prawie cała Europa ;)

#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
Pobierz Vinniczek - Głupiutcy Bawarczycy zerwali sojusz z Burgundią. To ostatnie co trzymało ...
źródło: comment_gfOLnrvrz3uS7AcPDfXCtNvsCQ4o47NJ.jpg
  • 24
@loginowski:

Obecnie anektuję Brandenburgię, więc będę miał dostęp - aczkolwiek Austria sojusznik, więc najpierw Bawaria a potem poczekam na zły ruch z ich strony i wjazd z czystym sumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@michelney:

Taką czyli jaką? Bo na widoku jest normalna mapa państw (pod W jest, druga ikonka nad mapą). Chyba, że chodzi Ci o styl - to mod jest, flat map się zwie.
@Vinniczek: jak planujesz dalsze zdominowanie handlu w Azji? Ewentualną opcją jest sojusz z Gruzją, przejęcie któregoś z graniczących węzłów dalekoazjatyckich i transfer trade power do Krakowa.

jeszcze sam tego nie próbowałem, ciekawe jak by to wyszło.

@Vinniczek: To by wszystko wyjaśniało, muszę sobie sciągnąć taką modyfikację.

Znacie może jakiś poradnik dotyczący handlu? Bo sam zawsze mam z tym kłopat i ląduje zawsze w okolicach 50 miejsca dochodu z handlu.
@Vinniczek: nastepna kampanie planuje wlasnie zagrac czyms handlowym by sie nauczyc w koncu ( zabojadami nauczylem sie kolonizacji i zarzadu tymi #!$%@? panstwewkami wiec czas na cos nowego) i co lepiej, hanza, nowogrod czy wenecja ?
@michelney:

W nodzie gdzie masz stolicę, nie potrzebujesz kupca by zbierać, ustawiasz swoich tak, by przesyłali do noda gdzie zbierasz. Kiedyś było warto robić jak najdłuższy łańcuch - obecnie zbieram w nodach gdzie jest dużo hajsu, bo więcej się gubi po drodze.

i spamujesz lekkimi statkami.

Obecnie mam łańcuch z Karaibów przez Amerykę Północną do Lübecku, drugi krótszy z Nevy przez Bałtyk. Do tego zbieram w Antwerpii.

W Afryce kolonie w
@aryss:

Nie chce mi się włączać EU teraz, ale obecnie mam wybrane wszystkie dyplomatyczne poza dyplomatyczną (;) z militarnych mam Plutokrację i Defensywną.

Pewnie wezmę jeszcze jedną z militarnej i jedną z administracji, ale nie wiem, którą jeszcze - pewnie tą gdzie obniża koszty corowania bo więcej pieniędzy już teraz nie potrzebuję ;)